Devlet Bahçeli Şanlıurfa'daki Şehitlerimiz İçin Mesaj Yayımladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, sosyal medya hesabı twitter üzerinden mesajları yayımladı.

MHP 08.01.2022, 23:01 08.01.2022, 23:32
Devlet Bahçeli Şanlıurfa'daki Şehitlerimiz İçin Mesaj Yayımladı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle Suriye’nin Tel Abyad şehri sınırındaki Gültepe Hudut Karakolu mıntıkasında tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesinden dolayı üç askerimiz şehit olmasıyla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Devlet BAHÇELİ mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, Twitter platformu üzerinden yayımladığı mesajında şunları söyledi:

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle Suriye’nin Tel Abyad şehri sınırındaki Gültepe Hudut Karakolu mıntıkasında, terör örgütü PKK/YPG tarafından daha önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcının bir askeri aracımızın geçişi esnasında infilak etmesiyle yüreklerimize ateş düşmüştür.

Bu hunhar ve hain saldırıda üç kahraman askerimiz şehit olmuş, bir kahraman askerimiz de yaralanmıştır.

Vatan nöbetinde şehit olan aziz millet evlatları ve kahramanlık numunesi kardeşlerim; Teğmen Murat Alyakut’a, Piyade Onbaşı Enes Koç ile Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar’a Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Dökülen kanlarının yerde bırakılmayacağına can-ı gönülden inanıyorum.

Şehitlerimizin kederli ailelerine, cesaret timsali silah arkadaşlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum. Son terörist etkisiz hale getirilesiye kadar haklı ve kutlu mücadelemiz durmayacak, bölücülük ve terör musibetinin kökü mutlak surette kazınacaktır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)