Devlet Bahçeli; Siyaseti ayrık otlarından temizlemek lazım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'yi izleyen gazetecilere düzenlediği yemekte soruları yanıtladı.

MHP 12.09.2019, 21:10
Devlet Bahçeli; Siyaseti ayrık otlarından temizlemek lazım

Fikri kristalize olmuş siyasi partiler olduğunu belirten Bahçeli, "Bunlar demokrasinin güçlü akım ve alanlarıdır. Burayı güçlendirmek lazımdır. Yani bir bunlar siyasetin iktidara talip olan nehirleridir. Bu nehirleri küçük dereciklere, çaylara parçalamak yerine nehirlerin debisini yükseltmek lazımdır. 'Taş yerinde ağırdır" diyerek yerinde kalmalarında fayda var." dedi.

Bahçeli: Siyaseti ayrık otlarından temizlemek lazım

MHP yediveren gülü gibi. Yolda geçerken o gülden bir parça alıp götürmek isteyenler olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Bahçeli, "Kimisi kokluyor, kimisi eziyor, kimisi atıyor. Bizde o kadar büyük adamlar kendi partisinde kalır. Kendi partisinde yer bulamayanların, büyüklüğünü tartışarak bir başka partide büyük adam olmaları mümkün değildir. Olamıyorlar. "dedi.

İYİ Parti ile ilgili davetimizi yaptık

MHP bünyesi içerisinde belli arayışlarda olup sonuç alamayanların yeni arayışlara girmeleri de tabi olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, "Onu engelleyecek güç yoktur bu nefsi bir harekettir. Kopuşlarda liberal olacaksın. Kalışlarda idealist olacaksın. İYİ Parti ile ilgili davetimizi yaptık. Ama 39 milletvekilinden gelen henüz yok. Gelme işareti veren de yok. Bizim de 'ille bize geleceksiniz' diye ısrarımız da yok. Bazı şeyleri zamana bırakıyoruz. Herkes her şeyi görsün diye. Siyasetin ayrık otu olarak kendimi görüyorum diyorlarsa bizim bahçeden çıksın da nereye gidiyorsa gitsinler. Ayrık otu tarlayı kurutur. Ayrık otları tehlikelidir. Siyaseti bu ayrık otlarından ayıklamak lazımdır.' dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu