Devlet Bahçeli, Söğüt'te Sert Konuştu

MHP lideri Bahçeli, Söğüt'te konuştu. Devlet Bahçeli; Türkiye'nin Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine girdiğini söyledi.

MHP 13.07.2019, 17:33
Devlet Bahçeli, Söğüt'te Sert Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Söğüt'te konuştu. Bahçeli, "Ülkemiz Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine geçmiştir. Bu yeni sistemde belirsizlikte yer yoktur. Eski sisteme dönülmesini isteyenler samimi, iyi niyetli değildir." dedi.

CHP'nin taşeron siyaseti alenileştiğini belirten Devlet Bahçeli; "Kabahat ve kusurlarını yeni sisteme yükleyenler kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizdir. Güçlü Türkiye, güçlü Meclis, güçlü yargı somutlanmıştır. Yıpratma taktikleri beyhudedir" dedi.

"TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ!"

Türk Milletinin demokrasi dersi verdiğini belirten Bahçeli burada yaptığı konuşmada; "Cesaretimizi rahmetle yâd ettiğimiz ecdadımızdan alıyoruz. Aklımda hep Türkiye vardır. Hepinize teşekküer ediyorum, size güveniyorum. Yerimizde saymayacağız. Bir günümüz diğeri ile eşit olmayacak. Hedeflerimizin gerisine düşmeyeceğiz. Cumhur İttifakı'nın başarılı olması için çalışacağız. 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'na verilen değeri göstermiştir. Türk milleti demokrasi dersi vermiştir. Toplam 233 belediye başkanlığının yönetimi partimize geçmiştir. Biz MHP'yiz. Kaynağını Türk İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçileriyiz. Söğüt'le birlikte daha güçlüyüz. 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na oy veren Söğütlü kardeşlerime bu vesile ile teşekkür ediyorum." dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Cumhur İttifakı ülke genelinde müstesna bir başarıya ulaştığını, yeni bir hükümet sistemi ile ilgili doğan ihtiyacın değerli mutabakat ile sonlandırıldığını ifade eden Bahçeli; "Ülkemiz Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine geçmiştir. Bu yeni sistemde belirsizlikte yer yoktur. Eski sisteme dönülmesini isteyenler samimi, iyi niyetli değildir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu toprakların kazanımına uygun ve uyumludur. " dedi.

TÜRKİYE'NİN UMUDU

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye'nin ümide olduğunu dile getiren Bahçeli; "CHP'nin taşeron siyaseti alenileşmiştir. Kabahat ve kusurlarını yeni sisteme yükleyenler kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizdir. Cumhur var cumhuriyet yok diyenlerin şahsiyet depremi yaşadıkları kesindir. Güçlü Türkiye, güçlü Meclis, güçlü yargı somutlanmıştır. Yıpratma taktikleri beyhudedir. Türkiye 16 Nisan 2017'de büyük bir yönetim reformu gerçekleştirmiştir. İç ve dış odakların ülkemize yönelik kumpasları bir kez daha püskürtülecektir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye'nin ümididir. El birliği yaparsak Türkiye'nin önünde hiçbir hain duramaz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)