Devlet Bahçeli; Teröristbaşı'nın tarafsızlık çağrısına ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 23 Haziran’a odaklandığını belirterek, "Tuzaklar nafile, tertipler beyhudedir." dedi.

MHP 21.06.2019, 20:21
Devlet Bahçeli; Teröristbaşı'nın tarafsızlık çağrısına ne dedi?

MHP Lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada; "HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir." dedi.

HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumunun yapılacağını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır." dedi.

MİLLİ İRADE TAKDİR ve BELLİ OLACAK

23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığının devam edeceğini belirten Bahçeli; "HDP ve Kandil, CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir" ifadelerini kullanarak, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Seçiminin bu pazar günü yapılacağını, milli iradenin takdir ve tercihi belli olacağını belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI İSTİKBALİN MİMARIDIR!

Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran seçimiyle ilgili son hazırlıklarını Yenikapı ruhuna tam ve eksiksiz bir şekilde bağlı kalarak sürdürdüğüne işaret eden Bahçeli; "Cumhur İttifakı’nın başarısı konusunda fedakârca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir. 23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir. Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır." dedi. 

BAHÇELİ: EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR!

Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyeceğini, mukavemetlerini kıramayacaklarını, CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacağını belirten Devlet Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü: 

MİLLİ BEKAMIZ AÇISINDAN AĞIR RİSK!

"PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir. İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır. Teröristbaşının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. "

TUZAKLAR NAFİLE, TERTİPLER BEYHUDEDİR!

PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesini de değerlendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli; " 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran’a odaklanmıştır. Tuzaklar nafile, tertipler beyhudedir. 23 Haziran’da İstanbul ehline emanet edilecek, sağduyu öne çıkacak, Cumhur İttifakı’nın muhterem adayı Sayın Binali Yıldırım, inancımız odur ki Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecektir. " diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziran’da hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak, zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir."

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu