Devlet Bahçeli, Ülkücü Kalacağız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstikbalimizi perdelemek iddiasında olanlara göz açtırmayacağız. Bir olacağız, Ülkücü kalacağız. Milletimizin her ferdine ulaşacağız. Gönül kırgınlığı varsa gidereceğiz, kol kola gireceğiz." dedi

MHP 11.02.2018, 16:34 11.02.2018, 17:38
Devlet Bahçeli, Ülkücü Kalacağız!

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri  Devlet Bahçeli, partisinin Antalya Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında partilileri de uyardı ve bundan sonraki süreçte Ülkücülere yol haritasını gösterdi.

ÜLKÜCÜ KALACAĞIZ


MHP Lideri Bahçeli, "Gururluyuz, çünkü yüreklerimiz toplu atmaktadır. Mutluyuz, çünkü birlik ve beraberliğimiz çelik gibidir. Ümitliyiz, çünkü yaralar sarılmış, kayıplar telafi edilmiş, dinen fırtınadan sonra sakin denizlere yelken açılmıştır." diyerek şöyle devam etti; "İstiklalimizi pençelemek isteyenlere göz yummayacağız. İstikbalimizi perdelemek iddiasında olanlara göz açtırmayacağız. Bir olacağız, Ülkücü kalacağız. Milletimizin her ferdine ulaşacağız. Gönül kırgınlığı varsa gidereceğiz, kol kola gireceğiz. Hayal kırıklıklarını onarıp, omuz omuza vereceğiz. Sıkılı yumrukları açacağız, hasbi şekilde tokalaşacağız, gönülleri devlet bahçeli antalya baskanlar toplantisifethedeceğiz." dedi. 

“Budur cihanda en beğendim meslek; sözün odun olsun hakikat olsun tek”


Hz Mevlana'dan ve Türk İslam büyüklerinden de örnek veren Bahçeli; “Hayat bir nefestir, aldığın kadar. Hayat bir kafestir, kaldığın kadar. Hayat bir hevestir, daldığın kadar.” Hz. Mevlana yine der ki: “Kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.” Sözümüz kalptendir, duruşumuz asaletimizdendir, dilimizden çıkanlar içimizden kopup gelenlerdir. Diyor ya Yusuf Has Hacib, “kimin düşündüğü ile söylediği bir olursa işte doğru insan odur.” Bu kapsamda merhum vatan şairimiz Akif’; “budur cihanda en beğendim meslek; sözün odun olsun hakikat olsun tek” dedi.

"Türkiye’nin umuduyuz"


Ülkücü Hareket'in "dava adamlığı" anlayışınıda ortaya koyan Bahçeli şöyle devam etti; "Gerçek dava adamları doğru yaşayan, doğru davranan, dosdoğru duruşu olanlardır. Doğrudan sapan, yanlışa gömülecek, yozlaşma akıntısına kapılacaktır. Davada ileri hamlelere ayak uyduramayanların gözleri daima geride kalacaktır. Yapacak bir şeyi, söyleyecek bir sözü olmayanların bahaneleri kabarıktır. Niyetimiz halis, nefesimiz hadimdir. Varlığımız Türk varlığına adanmıştır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türklüğün güvencesi, Türkiye’nin huzur, kardeşlik ve istikrar güvenliğidir. Unutmayınız ki, biz büyük bir aileyiz. Büyük bir davanın mensuplarıyız. Büyük bir sevdanın temsilcileriyiz. Türkiye’nin umuduyuz, Türk milletinin gelecek özlemleriyiz. Kaynaklarımızdan uzaklaşmadan, kaygan zeminlerde savrulmadan, kaypak ilişki ağlarına sürüklenmeden doğru bildiklerimizi, doğru gördüklerimizi, vatan ve millet çıkarlarına müzahir olduğu sürece devamlı konuşacağız, devamlı haykıracağız. Allah’ın izniyle ülkülerimizi çağın alnına kazıyacağız." dedi. 

"Kaf Dağı’ndan kar bağışlayanlara inanmadık, inanmayacağız."

Hiç kimsenin önünde eğilmeyeceklerini dile getiren Bahçeli, "Biz, Hakk’ın yolunda, milletin yanındayız. Biz, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen iradeyiz. Duruşumuz millidir, şühedaya vefa, millete beka hedefimizdir. Huzur ve beka için güç birliği emelimizdir. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmedik, içmeyeceğiz. Kaf Dağı’ndan kar bağışlayanlara inanmadık, inanmayacağız. Olayların perde arkasını görmeden öne çıkmadık, çıkmayacağız. Ve de dünyevi menfaatler uğruna geçmişimizi silmedik, kutlu emanetlerimizin meşalesini söndürmedik. Aksine hizmet etmeyeceğiz. Her zaman olduğu gibi iman silahını kuşanıp ihanet kuşatmasını dağıtacağız. Onun bunun önünde el pençe divan durmayacağız." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

Fikirde büyüklük, ahlakta büyüklük, onurda büyüklük, ülküde büyüklük, gönülde büyüklük esastır, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in amacı da budur.

“Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, kimseyi üstün görmeyeceksin; hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülken için gerçek idealin neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır; herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır; önüne sonsuz engeller yığacaklardır, fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın. Kendini büyük değil, küçük, bir hiç sayarak, kimseden yardım görmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bütün bunlardan sonra sana büyük derlerse söyleyenlere gülüp geçeceksin.” Elbette büyüklük Allah’a mahsustur. Ancak fikirde büyüklük, ahlakta büyüklük, onurda büyüklük, ülküde büyüklük, gönülde büyüklük esastır, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in amacı da budur. Müşkülata boyun eğen mükâfatın kapısından döner. Mücadeleden kaçan muvaffakiyeti elinden kaçırır. Önümüzdeki engelleri birer birer kaldırdık mı ayağımızın takılacağı hendek kalmaz, kalmayacaktır. İşte Milliyetçi Hareket bu ruh, bu inanç, bu anlayış ve kabulleniş kapsamında yoluna devam edecek, siyaseti mert ve adam gibi yaparak verdiği sözleri tutacak, Türk milleti için her fedakârlığı yerine getirecektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)