Devlet Bahçeli; Yıldırım ve İmamoğlu Programını Değerlendirdi

Ankara'da açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB başkanlığı seçimlerindeki iki aday İmamoğlu ve Yıldırım'ın televizyon programı randevusu hakkında konuştu.

MHP 05.06.2019, 15:32 05.06.2019, 16:16
Devlet Bahçeli; Yıldırım ve İmamoğlu Programını Değerlendirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul' seçimleri için aday olan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın televizyon programı randevusu üzerine konuşarak, "Birikim mi ağır basacak, propagandayla türeyenler mi ağır basacak? Bunu herkes görmelidir" ifadelerini kullandı.

Terör örgütünün sonunu almak için başlatılan Pençe Harekatı ile Türkiye terör belasından kurtarılmış olacağını belirten Bahçeli; "Bu seçimlerde A partisini, B partisini düşünmek yerine her partinin arkasındaki ilişkileri gözetleyerek karar vermeliyiz. Bu seçimlerin arkasında FETÖ, PKK, hırsı tükenmeyen politikacılar vardır" dedi.

Türkiye kumpasları yakınen araştırmalı

İstanbul seçimi, mahalli idareler seçimlerinin çok ötesinde olduğuna vurgu yapan Devlet Bahçeli; "Türkiye üzerinde kurulmak istenen büyük oyunu neticelendirmek maksadıyla gece gündüz çaba gösterdiği bir seçim olmuştur. Bu seçimde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi istikrarsızlaştırmak istenmektedir." diyerek, "Bu seçimler bittikten sonra açıkça ifade ediyorum, bu ülkeyi seven politikacı, bilim insanı, savcısı, hakimi 31 Mart seçimi ve öncesinde Türkiye üzerinde kurulan kumpasları yakınen araştırmalı, ve soruşturma nerede başlamışsa sonucu alıncaya kadar devam etmeli. Seçimler üzerindeki PKK ve FETÖ oyunu ortaya çıkarılıp gerekli cezalar verilmelidir. Takipçisi olacağız." dedi.

Hırsızlığın üstünü demokrasiyle örtmenin anlamı olmadığını, Oyların çalındığını, millet iradesi çalınan oylarına kavuşacağını belirten Bahçeli; iki adayın televizyon programını da değerlendirerek şöyle dedi:

HER ŞEY GÜZEL OLACAKMIŞ...

"İki aday televizyonda görüşme isteğini belirterek bayram sonrası bir araya gelmeyi düşünmektedirler. Bir tarafta birikim, öbür tarafta sonradan yıldızlaştırılan şahıslar. Birikim mi ağır basacak, propagandayla türeyenler mi ağır basacak? Bunu herkes görmelidir. Bu çağrıyı yapan Didem Arslan'a teşekkür ediyorum. İnşallah onun tecrübesiyle bu bir araya geliş sağlanır. Hangi televizyon olursa olsun bütün televizyon yöneticileri de katılarak bir tartıya 23 Haziran'dan evvel çıkmalı. Her şey nasıl güzel olacakmış göreceğiz bakalım."

Yorumlar (0)