Devlet Bahçeli'den Annelere Destek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 9 gündür oturma eylemi yapan anaların çığlıklarına kulak vererek, "HDP’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir." dedi.

MHP 11.09.2019, 21:22 11.09.2019, 22:36
Devlet Bahçeli'den Annelere Destek

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 9 gündür oturma eylemi yapan analara destek veren MHP Lideri Devlet Bahçeli, "HDP’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir." ifadelerini kullandı.

 PKK tarafından oğlu kaçırılan bir anne tarafından 22 Ağustos'ta HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemini başlattı. Türkiye'den yoğun destek alan bu oturma eylemi ardından çocukları PKK'lı teröristler tarafından dağlara kaçırılan diğer annelerde HDP il başkanlığı önünde oturma eylemine katıldı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bir açıklama yaparak, Diyarbakır'da 9 gündür oturma eylemi yapan annelere destek verdi.

Bahçeli yaptığı açıklamada; "Terörle mücadelede milli yürekler başarıya kilitlenmiştir.Hainlerin beli çok şükür kırılmaktadır. Bu kapsamda Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 9 gündür oturma eylemi yapan anaların çığlıkları her yerden duyuluyorsa, dağa kaçırılan evlatlarını alçak insan tacirlerinden istiyorlarsa bunun yegâne nedeni yüksek mücadelenin sonucunda cesaret kazanmalarıdır." dedi.

Bahçeli Annelere olan destek açıklamasını şöyle devam ettirdi: "Kandil’e terörist sevk zincirinin bir halkası olan terör kuryesi HDP’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir.Anaların feryadının çözüm yeri olarak devleti işaret edenler HDP’yi arkalayan, PKK’yla aynı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. Kayyum kararına karşı çıkmayı demokrasiyle maskeleyenlerin ipliği pazara çıkmış, kirli hedefleri deşifre edilmiştir. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır. Buna hiçbir vicdan sahibi insanımız rıza göstermeyecek, onay vermeyecektir."

Yorumlar (0)