Alexa

Devlet Bahçeli'den İlham Aliyev Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi ne istinaden kutlama mesajı yayımladı.

Devlet Bahçeli'den İlham Aliyev Mesajı

MHP Lideri Devlet BahçeliCumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Cumhurbaşkanı seçilmesi münasebetiyle mesaj yayınladı. Bahçeli'nin mesajı şöyle:

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan Cumhuriyeti’nin dördüncü defa Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmenizden dolayı son derece mutlu oldum.

Önümüzdeki süreçte, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki tarihi ve kültürel bağların, iki devlet tek millet gerçeğinin daha da güçleneceğine, daha da perçinlenip derinleşeceğine inanıyorum.

Yeniden üstlendiğiniz Cumhurbaşkanlığı göreviyle Azerbaycan’ın gelişmesine, bölgesel ve küresel siyaset alanında hak ettiği mevkilere gelmesine büyük hizmet ve katkılar sağlayacağınızı görüyor, aynı zamanda bunu ümit ve temenni ediyorum.

Zayıflayan bölgesel huzur ve istikrarın düzelmesi, zedelenen güvenlik ve barışın arzulanan seviyelere ulaşması için şahsınızın ve kardeş ülke Azerbaycan’ın önemli hizmet ve görevler ifa edeceğine kanaatim tamdır.

Bu vesileyle zat-ı alinizi, Cumhurbaşkanlığı görevine bir kez daha seçilmenizden mütevellit tebrik ediyor, şahsınızla birlikte tüm Azerbaycanlı kardeşlerime saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 22:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Arifoğlu
Orhan Arifoğlu - 10 ay Önce

Sayın Bahçeli, Azerbaycandaki milli demokratik güçlere ve Elçibey mektebine ihanet etmiştir.

banner307

banner313