Alexa

Devlet Bahçeli'den OHAL'ın Uzatılmasına Tam Destek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. OHAL'ın uztaılmasına tam destek verdi.

Devlet Bahçeli'den OHAL'ın Uzatılmasına Tam Destek

Bahçeli, "15 Temmuz terörizmi, darbe teşebbüsü veya kalkışma hareketinin kökü kazınıncaya kadar, PKK, PYD, DEAŞ ve benzer terör örgütleri Türkiye’den atılıncaya kadar OHAL devam etmesi gerektiğini söyledi.  

Bahçeli; "MHP olarak OHAL’e desteğimiz tamdır ve devamından yanayız" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısından sonra  basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni Anayasa çalışmaları konusunda bilgi veren Bahçeli, "MHP, değerli bir hukukçu kardeşimizi bu konuda görevlendirmiş ve AKP’nin aynı anlamda görevlendirilmiş kişisiyle uzun bir süre çalışmasını sürdürmüştür. Önemli bir ölçüde mesafe katedilmiştir. Yakın bir süre içerisinde bir iki pürüz aşıldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonuna geleceğini umut ediyorum" dedi.

Bahçeli, "Başbakan’a intikal ettirdikten sonra sizlere söyleyeceğim. En kısa zamanda Başbakan ile görüşme ihtimali kuvvetlidir" cevabını verdi. Başbakan Binali Yıldırım ile bugün bir görüşmenin olup olmayacağı hususunda ise Bahçeli, "Bugün olmaz. O kadarda kısa olmaz" diye ifade etti.

Devlet Bahçeli; Başbakan Yardımcısı Türkeş’in açıklamalarına yönelik yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Değerlendirmeyi AKP’ye bırakıyorum. Özellikle 64'üncü hükümetin kuruluşu sırasında MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlenirken Ahmet Davutoğlu hükümetinin Başbakan Yardımcısı olma hikayesini Ahmet Davutoğlu anlatırsa bunu da anlatmış olur." dedi.

"OHAL'A DESTEĞİMİZ TAMDIR"

Bahçeli, OHAL’in uzatılması ve OHAL koşullarında referanduma gidilmesi ile ilgili sorulara cevap verdi:
"15 Temmuz terörizmi, darbe teşebbüsü veya kalkışma hareketinin kökü kazınıncaya kadar, PKK, PYD, DEAŞ veya ona benzer terör örgütleri Türkiye’den atılıncaya kadar OHAL devam etmeli ve ülke istikrar ve huzura kavuşmalıdır. OHAL’in devamı, süresi ise hükümeti ilgilendiren bir konudur. Eğer bunlarda başarı sağladıklarına inanıyorlarsa kaldırmayı düşünebilirler. MHP olarak OHAL’e desteğimiz tamdır ve devamından yanayız. OHAL olduğu zaman evinizden çıkıyorsunuz, gazeteye geliyorsunuz, çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz, bir takım teşebbüslerde bulunuyorsunuz. Bir arada da sandığa gidip oyunuzu verebilirsiniz. Mahsurlu taraf neresi?" dedi.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 14:42
YORUM EKLE

banner325