Devlet Bahçeli'den Sert Çıkış; Rütbeleri Sökülmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amirallerin Darbe imasına sert çıkarak, "Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir." dedi.

MHP 04.04.2021, 12:35 04.04.2021, 13:20
Devlet Bahçeli'den Sert Çıkış; Rütbeleri Sökülmelidir

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbelerinin sökülmesini isteyen MHP Lideri Bahçeli, "Darbe imasına" sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya paylaşımında Amirallerin yaptıklarının rezalet olduğunu belirten açıklaması şöyle:

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442