Durmaz'dan, MHP'li Belediyelere 'Hizmet Damgalı Pasaport' Mesajı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir DURMAZ Belediyelerde Hizmet Damgalı Pasaport verilmesi ile ilgili Belediye Başkanlarına mesaj gönderdi.

MHP 19.04.2021, 20:54 19.04.2021, 21:56
Durmaz'dan, MHP'li Belediyelere 'Hizmet Damgalı Pasaport' Mesajı

Belediyelerde Hizmet Damgalı Pasaport verilmesi ile ilgili Belediye Başkanlarına mesaj gönderen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sadir DURMAZ, kamu görevlisi olmayanlara hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi ile ilgili  İçişleri Bakanlığının müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattığını belirtti.

Belediyeler aracılığıyla kamu görevlisi olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport düzenlenerek yurt dışına çıkış yapmalarının sağlandığına yönelik bazı iddialar son zamanlarda kamuoyunun gündemine geldiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz," İçişleri Bakanlığı da aynı meseleyle ilgili müfettiş görevlendirerek soruşturma başlatmıştır." dedi.

Durmaz, "Bakanlık, konuya ilişkin açıklamasında, “belediyeler aracılığıyla, kamu görevlisi olmayanlara hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi uygulamasının yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar durdurulduğunu” belirtmiştir. Bu kapsamda gereken hassasiyetin gösterilmesini rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)