Erhan Usta 2 Çocuğu DEAŞLI Teröristlerin Elinden Kurtardı

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta, terör örgütü DEAŞ'ın elinden 2 Çocuğu kurtardı. Hatice K. Samsun Milletvekili Usta'dan yardım istemişti.

MHP 21.10.2018, 16:08 21.10.2018, 16:29
Erhan Usta 2 Çocuğu DEAŞLI Teröristlerin Elinden Kurtardı

Torunlarına hasret olan Hatice K. Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan USTA’yı ziyaret ederek torunlarının DEAŞ'ın elinden kurtarılmasını istemişti.

Aslen Havzalı olan ve Tekirdağ'da yaşayan ailenin gelinleri F.K. bundan 4 sene önce, biri 4 biri 6 yaşında olan çocuklarını da alarak terör örgütü DEAŞ’a katılmıştı. Konu ile ilgili Bağdat Büyükelçisi ile konuşan USTA, çocukların annelerinin öldüğünü, şuan biri 8 diğeri 10 yaşında olan iki çocuğun ise Bağdat’taki DAEŞ’lı annelerin ve çocuklarının tutulduğu esir kampında olduğunu öğrendi.  Meclis Başkanı Binali YILDIRIM’ı da durumdan haberdar eden Erhan Usta, özel olarak ilgilenmiş, Yoğun diplomatik girişimlerin sonucunda iki çocuk 18 Ekim tarihinde Ankara’ya getirtmişti.

Samsun Milletvekili Erhan USTA, ailelerine teslim edilmeyi bekleyen iki çocuğu kaldıkları çocuk evi sitesinde ziyaret etti. Çocuklarla beraber Tekirdağ’daki aile ile görüntülü arama gerçekleştiren USTA, “Biz sağ salim yavrularımızı yurda getirdik, bundan sonra onları vatanına, milletine hayırlı çocuklar olarak yetiştirmek için size daha büyük iş düşüyor.” dedi. 

Yorumlar (0)