Erhan Usta, HDP Vekili Baydemir'i Uyardı!

MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, HDP'li vekil Baydemir'in İnsan Hakları üzerinden yapmış olduğu konuşmada verdiği örnek konusunda Baydemir'i uyardı.

MHP 10.12.2016, 15:42 10.12.2016, 16:35
Erhan Usta, HDP Vekili Baydemir'i Uyardı!

2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı Üzerinde Görüşmeler ’in 6. Gününde Hdp grubu adına söz alan Osman Baydemir hükümete seslenerek; “Siz Halep’i, Gazze’yi eleştirirken, “Bu bir insanlık dramı, insanlık trajedisi.” derken, aynısını Cizre’de, Sur’ da, Nusaybin’de yaparsanız ciddiyetiniz kalmaz, uluslararası arenada saygı kalmaz.” Dedi.

Daha sonra söz alan ve verilen örnekte benzetmenin yanlış olduğunu belirten MHP Samsun Milletvekili ve Grup başkanvekili Erhan USTA : “Az önceki hatibin konuşmasından sonra şu tespiti yapmanın gerektiğine inandım ben: Gazze'de, Musul'da, Halep'te masum insanlara karşı bir katliam olmaktadır, bir katliam yapılmaktadır. Burada yapılan katliamlar ile ülkemizde güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesini birbirine karıştırmamak gerekir. Bunların birbirine benzetilmesi, karıştırılması çok vahim bir hata olur. Orada masum insanlara karşı bizim güvenlik güçlerimizin, devletimizin yaptığı herhangi bir katliamdan, bir şeyden söz etmek mümkün değil, orada terörle mücadele yapılıyor ama diğer tarafta yapılan tamamen farklı bir şeydir. Bu vahim hataya düşülmemesi gerekir. Teşekkür ederim.” Diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P