Alexa

Erhan Usta, Marka Haline Geliyor

MHP Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ismi Samsun’da bir marka haline geliyor.

Erhan Usta, Marka Haline Geliyor
banner327
Samsun milletvekili Erhan Usta ismi Samsun’da bir marka haline geliyor. Milletvekili olmadan önce Samsunlular tarafından yakinen tanınmayan Usta, Milletvekili olduktan sonra Samsunluların bir numaralı gözdesi haline geldi.
 
Samsun ve samsunluların sıkıntılarını TBMM’de fırsatlar nispetinde dile getiren Erhan Usta; cilalanmış zekâsıyla kısa zamanda hem MHP teşkilatı tarafından hem de tüm Türk Milleti tarafından sevilen, güven duyulan birisi haline geldi.
 
Bürokraside önemli bir değer olan Samsun Milletvekili Erhan Usta siyasette de çok önemli bir kıymet haline geliyor.
 
Her Samsunlu ve her Türk vatandaş Erhan Usta’yı yakından tanımalıdır.

ERHAN USTA KİMDİR

1966 yılında Havza’da doğdu. Havza 25 Mayıs İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aile büyükleri halen Havza’da yaşamaktadır. Memleketiyle ilişkisi hep devam etmiştir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Haziran 1988’de mezun oldu. Mart 1989’da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Kasım 1993’de Planlama Uzmanı oldu. Aralık 1997’de ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası dalında yüksek lisansını birincilikle bitirdi. 57. Hükümet döneminde Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli’nin ekonomi başdanışmanlığını yaptı. Devlet Planlama Teşkilatındaki (yeni ismiyle Kalkınma Bakanlığı) kariyeri Kasım 1999’da Finansman Dairesi Başkanı, Kasım 2001’de Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürü ve Haziran 2009’da Müsteşar Yardımcısı olarak devam etti. Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı iken 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimi için 10 Şubat 2015’de görevinden ayrıldı.

İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri, görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. 

Yaklaşık 26 yıllık bürokrasi hayatında bakanlıklarla ve hükümetlerle  en üst düzeyde kesintisiz çalıştı. Kamu gelir ve harcamaları, kamu finansmanı, KİT ve sosyal güvenlik finansmanı; para politikası ve enflasyon; büyüme, ödemeler dengesi, sanayileşme; bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları; mahalli idareler; stratejik planlama ve iç denetim bugüne kadar gerek uzman gerekse yönetici olarak çalıştığı alanlardır. Özellikle son 10 yılda, Kalkınma Planı, orta vadeli programlar ve makroekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürütmüştür.

 İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç kız çocuğu babasıdır.
 


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 01:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet BİLİCİ
Mehmet BİLİCİ - 3 yıl Önce

Bu ülkeye başbakan olsa 2 senede şahlanır memlket. Ahlak desen onda dürüstlük onda başarı öngörü vatan sevgisi hepsi var. Yürü USTAAA! Allah yardımcın olsun..