banner434

banner433

Erhan Usta, TBMM Genel Kurulda Çarşamba Şenyurt Mahallesini hatırlattı

TBMM Genel Kurulunda 2018 yılı bütçe görüşmelerinde MHP Grup Başkanvekili Erhan USTA söz alarak Çarşamba Şenyurt Mahallesini hatırlattı.

MHP 22.12.2017, 14:48 22.12.2017, 15:19
Erhan Usta, TBMM Genel Kurulda Çarşamba Şenyurt Mahallesini hatırlattı

TBMM Genel Kurulunda 2018 yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e de, orman köylülerine tarım arazilerinin 10 katı kadar fiyatlara satıldığının söylenmesi ve Başbakan Yardımcısının “10 katına satılamaz çünkü piyasa değerinin yüzde 50’sine satışı kanunla belirlenmiştir. Şöyle yapalım: Bize tam, spesifik yeri söyleyin, biz orayı inceletelim, yanlış varsa düzeltelim.” sözlerine üzerine Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan USTA söz aldı ve Çarşamba Şenyurt Mahallesini hatırlattı.

ŞENYURT'TA ÇOK YÜKSEK RAYİÇ BEDEL TESPİT EDİLMİŞ

Usta, “Sayın Bakan, şimdi spesifik yer derseniz -konuyu Sayın Maliye Müsteşarı da biliyor- bizim Samsun Çarşamba'da Şenyurt Mahallesinde böyle bir sorun var. Orada öyle bir rayiç bedel tespit ediliyor ki neredeyse Samsun'da böyle bir rayiç bedel yok, hiçbir ilçede yok. İlçeye yakınlık, köye yakınlık hangi kriter açısından bakarsanız bakın Şenyurt'ta müthiş bir rayiç bedel tespit edilmiş, insanlar biraz da tehdit edilmiş, ‘Almazsanız bunu, elinizden alınır.’ diye. İnsanlar müracaatlarını yapmış fakat birinci taksitten başka taksit ödeyen yok orada; ciddi bir problem var.” dedi.

İNSANLAR O TOPRAKLARI VATAN YAPMIŞLAR

Sorun bürokrasinin çözeceği bir şey değil, siyasi bir irade gerekiyor diyen Usta, “Bu konunun mutlaka üzerinde durulması lazım. İnsanlar oraları vatan yapmışlar kendilerine, toprak yapmışlar, Ayvacık'ın köylerinden gelmişler, dağlık kesiminden gelip düzeltmişler araziyi fakat şimdi, bir anlamda kendi arazilerini, uzun süredir kullandıkları bu arazileri kullanamaz duruma gelmişler. Bu konuda spesifik yer veriyorum ben size.” diye de ekledi.

Yorumlar (0)