Alexa

Feti Yıldız; Ceza indirimi konusunda toplumda büyük beklenti var

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı feti Yıldız, Adalet Komisyonunda, Meclis Başkanlığına 24 Eylül 2018 tarihinde sunulan “Şartlı Ceza İndirimi” kanun teklifinin toplumsal bir zaruret olduğunu ve ivedilikle görüşülmesi gerektiğini belirtti.

Feti Yıldız; Ceza indirimi konusunda toplumda büyük beklenti var

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, sosyal medya hesabı twitter adresinden yaptığı açıklamada, Ceza indirimi konusunda toplumda büyük bir beklentinin oluştuğunu söyledi.

Feti Yıldızın açıklaması şöyle;

"Saat 18.40 itibariyle Adalet Komisyonunda, Meclis Başkanlığına 24 Eylül 2018 tarihinde sunduğumuz “Şartlı Ceza İndirimi” kanun teklifimizin toplumsal bir zaruret olduğunu ve ivedilikle görüşülmesi gerektiğini ifade ettim.

2-Cezaevlerinin insan onur ve haysiyetine aykırı durumunu, FETÖ’cü hâkim ve savcıların adalet mekanizması içinde yapmış olduğu tahribatı, ceza indirimi konusunda toplumda büyük bir beklenti oluştuğunu ve bir an önce yasalaşması gerektiğini ayrıntılı şekilde anlattım.

3-Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Hakkı Köylü, konuşmamdan sonra söz alarak beyanlarımızın haklı olduğunu, diğer partilerle uzlaşma içerisinde meselenin halledilmesi gerektiğini belirtti. Sayın Başkana ve komisyon üyelerine teşekkür ederim.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 15:12
YORUM EKLE