Alexa

Feti Yıldız Kimdir?

AF YASASI ile gündeme gelen ve çok konuşulan isimlerden birisi olan Feti Yıldız Kimdir? Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurmaylarından ve MHP Genel Başkan yardımcısı olan Feti Yıldız Ülkücü Hareketin içinde de renkli bir kişiliğe sahiptir.

Feti Yıldız Kimdir?
banner327

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde  MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin AF TKLİFİ ile en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. özellikle mahkum ve mahkum yakınlarının en çok takip ettiği isim olan Feti Yıldız, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin listesinden 7 isim arasında yer almıştı.

Av. FetiYıldız,Yaşar Yıldırım, İzzet Ulvi Yönter, Deniz Depboylu, Sefer Aycan, Kamil Aydın ve Fatih Çetinkaya MHP'de yönetimine Devlet Bahçeli listesinden girmişti. Peki Feti Yıldız kimdir? Yıldız ne iş yapar, kaç yaşında ve nerelidir? Fetih yıldız son zamanlarda medyada da takip edilen şahıslardan birisidir.

Fethi Yıldız Kimdir?

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Bölgesi, 1'nci sıradan millet vekili olan Av.FetiYıldız, Kayseri Sümer Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul'a gelen Yıldız, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni okudu. Okul bittikten sonra Serbest avukat olarak çalışan Feti Yıldız, Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Fransızca bilen Yıldız, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Feti Yıldız, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili Adayı ve milletvekili oldu. Feti Yıldız MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak ta görev yapmaktadır.

Bir röportajda Feti Yıldız, bu drumu şöyle anlatıyor; "1975'li yıllardan sonra bu iş mahiyet değiştirdi. Anadolu'dan gelmişiz, yurtlarda kalıyoruz. Atatürk Öğrenci Yurdunda solcu ve ülkücü öğrenciler yan yana odalarda kalıyordu. Ben 1975-1976 yıllarında Ülkü Ocakları Yönetim Kurulundaydım. 1978 yılında İstanbul Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Son başkan benim. Çünkü 1978 yılında Ülkü Ocakları ülke çapında kapatıldı. Bunun ardından Ülkücü Gençlik Derneğini kurduk. Yine kapatılma tehlikesine karşı, Ülkü Yolu Derneğini de kurduk."

Av.Fethi Yıldız, Ülkücü hareketin 80 öncesi ve sonrası dik duruşuyla tanınan ağabeylerindendir. Yıldız Ülkücü hareketin "sağlam" dirişiyla da yakın tanıdığı bir isimdir. Düşüncelerinde, söylemlerinde esneklik olmayan bir insandır. İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığı da yapan Feti Yıldız,Anarşik olayların yoğun yaşandığı dönemlerde stanbul Ülkü Ocakları Başakanı olmasıyla birlikte İstanbul Üniversitelerinde okumuş ve Ülkücülere daha rahat bir ortam sağlanmasında önayak olmuştur.

12 Eylül öncesi İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığı yapan Feti Yıldız, şimdi MHP'nin Genel Başkan Yardımcısıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
mhp ilçe delegesi
mhp ilçe delegesi - 5 ay Önce

Sayın vekilim sonzamanlar YSK da Muhtar atamalarında yeniyor görev almasının tesfiye ederim iyi partisinin işini takipetiğinicin

mhp ilçe delegesi
mhp ilçe delegesi - 5 ay Önce

Sayin vekilim ben ilcedelegesiyim YSK da muhtarliksecimleri ile ilgili iyi partisinin işini takipetiğinicin teessufederim Allah için Hakkımın yenesine alet oldunuz teessüfederim