Fetih Yıldız; Çakıcı, Yiğit ve Fedakar bir Ülküdaşımızdır

Milliyetçi Hareket Partisi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fetih Yıldız'ın Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yaptığı haberlerini yalanlayarak, Türk Milliyetçileri için ülküdaşlık hukukunun tüm hukuki bağların üzerinde olduğunu söyledi.

MHP 17.04.2020, 22:29 18.04.2020, 01:22
Fetih Yıldız; Çakıcı, Yiğit ve Fedakar bir Ülküdaşımızdır

İnfaz Paketinin TBMM'de yürürlüğe girmesinin ardından Alaattin Çakıcı ile ilgili linç kampanyası başlatıldı. Uzun zamandır cezaevlerinden yatan Alaattin Çakıcı'nın tahliye olması bazı yayın organlarında ve Sosyal medya hesaplarında eleştirilere, tepkilere neden oldu.Aslı astarı olmayan düzmece haberlerle bir kez daha mahkum edilmek istenen Alaattin Çakıcı, kendisiyle ilgili çıkan hiçbir haber ve iddialara henüz cevap vermedi.

Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı, Sincan Cezaevinden tahliyesi ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini bildirdi.

Bir diğer taraftan Alaattin Çakıcı’nın tahliyesinden sonra bazı medya kuruluşlarında “İnfaz düzenlemesinde imzası bulunan MHP’li Feti Yıldız, Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yapmış” şeklindeki maksatlı haberler üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, bir açıklamada bulunarak, Türk Milliyetçileri için ülküdaşlık hukuku, tüm hukuki bağların üzerinde olduğunu belirtti.

İnfaz paketinin hazırlanmasında ve gündemde tutulmasında önemli katkılar sağlayan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Çakıcı’nın aynı zamanda avukatı olduğu iddiaları karşısında şu açıklamada bulundu: “Alaattin Çakıcı,Türk Devletine büyük hizmetleri olmuş yiğit ve fedakar bir ülküdaşımızdır. Bazı haber siteleri şahsımla Avukat - Müvekkil ilişkilerden bahsetmektedir. Türk Milliyetçileri için ülküdaşlık hukuku, tüm hukuki bağların üzerindedir”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)