Filiz Kılıç Kimdir, Nerelidir?

MHP Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu. MHP Divanı üyeleri arasında Filiz Kılıç'ın da olduğu belirtildi. Filiz Kılıç’ın kim olduğu, nereli olduğu merak edildi. Peki, Filiz Kılıç kimdir, nerelidir? Filiz Kılıç kaç yaşındadır.

MHP 27.03.2021, 21:21 27.03.2021, 23:22
Filiz Kılıç Kimdir, Nerelidir?

MHP kurmaylarını belirlemesi ardından Prof. Dr. Filiz Kılıç kimdir, nerelidir? Filiz Kılıç kaç yaşındadır merak edilmeye başladı. Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan Büyük Kurultay’ında Seçilen Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Katılımlarıyla Düzenlenen Toplantının sona ermesindan sonra gözler divana çevrilmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın açıklamasıyla birlikte Başkanlık Divanında yer aldığı öğrenilen Filiz Kılıç partililer ve vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen isimlerden birisi oldu. Vatandaşlar şimdi şu sorulara cevap arıyor: 'Filiz Kılıç kimdir? Filiz Kılıç nerelidir? Filiz Kılıç kaç yaşındadır. Filiz Kılıç daha önce MHP'de hangi görevlerde bulundu?' İşte Filiz Kılıç, hayatı ve biyografisi...

Filiz Kılıç kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

1964 yılında Avanos'ta dünyaya gelen Filiz Kılıç, Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünden mezun olmasının ardından Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1987 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Filiz Kılıç, Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1995 yılında yardımcı doçent, 2005 yılında da profesör unvanını almaya hak kazanmıştır.

Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu (GÜADEK) üyeliği, yönetim kurulu üyelikleri, bölüm başkan yardımcılığı, proje başkan ve yardımcılıkları görevlerinde bulunan Filiz Kılıç, 2008 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kurucu rektörlüğüne atanmıştır..Filiz Kılıç, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'nin Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak Nevşehir tarihinin ilk kadın belediye başkan adayı olmuştu. Prof. Dr. Filiz Kılıç kimdir, evli ve iki çocuk annesidir. 

MHP Başkanlık Divanı Üyeleri Kimdir?

 1. Semih Yalçın
 2. Feti Yıldız
 3. Mustafa Kalaycı,
 4. İsmail Faruk Aksu
 5. İsmail Özdemir
 6. Mevlüt Karakaya
 7. Kamil Aydın
 8.  İzzet Ulvi Yönter
 9. Sadir Durmaz
 10. Pelin Yılık
 11.  Yaşar Yıldırım
 12.  Filiz Kılıç
 13. İsmet Büyükataman
 14. Tamer Osmanağaoğlu
 15. Bahadır Bumin Özarslan
Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)