Giresun'da MHP’den 289 Kişi İstifa Etti, 728 Kişi Üye Oldu

Milliyeti Hareket Patisi (MHP) Giresun İl Başkanı Müjdat Öz, 1. Pilav Günü kapsamında 728 yeni üyeye rozet takıldı. MHP'den toplam istifa sayısının ise 289 kişi olduğu açıklandı.

MHP 07.01.2018, 20:15 07.01.2018, 21:46
Giresun'da MHP’den 289 Kişi İstifa Etti, 728 Kişi Üye Oldu

MHP Giresun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Pilav Günü kapsamında MHP'ye büyük katılım oldu. MHP'ye geçen 728 yeni üyeye rozetleri takıldı.

Giresun Gençlik Merkezi’nde tertep edilen etkinliğe MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, 25. Dönem Kırıkkale Milletvekili ve MYK Üyesi Seyit Ahmet Göçer ve MYK Üyesi İsmail Bozalioğlu katıldı.

"Ülkücü Hareket Çığ Gibi Büyüyor"

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Müjdat Öz, Toplu istifa dedikodularına cevap verdi. Öz, “Giresun ilimizde bu zaman kadar memuriyet gibi değişik sebeplerde dahil olmak üzere toplam istifa sayısı 289’dur. Buna karşılık son 4 ay içerisinde partimize yeni üye olanların sayısı ise 728’dir."dedi.

Giresun'da MHP'nin 4 ayda 2,5 kat daha büyüdüğünü ve güçlendiğini belirten Başkan Öz; "MHP düşmanları bilsinler ki liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin önderliğinde ülkücü milliyetçi hareket çığ gibi büyümektedir” dedi.

"Bu davanın cefasını en çok çeken Milliyetçi, Ülkücü camiadır”


Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem burada yaptığı konuşmada, “PKK’nın uzantısı olan bir parti ile aynı çuvala girmeyiz, aynı safta durmayız o partiyi flu görürüz bunun için Milliyetçi Hareket Partisi çok ağır eleştirilere hedef bırakılmıştır. İktidar ortağı olabilirdik, koalisyon ortağı olabilirdik ama liderimiz bu anlamda ortaya koymuş olduğu çizgiyle özellikle nerede olunmaması gerektiğini ilke ve ülkülerin ne olması gerektiğini altını çizmiştir. Anayasa’nın ilk 4 maddesine dokundurmayız dedik Türklüğü Anayasa’dan çıkartmak isteyenler kıyameti kopardı. Bizi mücadelemize devam ettik ve dedik ki, "Bizim için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çok milletvekili olmak önemli değil mevcudiyet bulmak yeterli çünkü bizim orada ki özgür ağırlığımız bizim için yeterli. Yeter ki ilkelerimizden ve ülkülerimizden vazgeçmeyelim ve bunlardan ödün vermeyelim." Tabi 1 Kasım’da seçimler yapıldı bir ceza verildi Milliyetçi Hareket Partisi’ne. Neyin cezasıydı aslında hiç birimiz anlayamadık. Bu davanın cefasını en çok çeken Milliyetçi, Ülkücü camiadır” ifadelerini kullandı.

İlke ve ülkülerinden vazgeçmediklerinin altını çizen Arzu Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü:

PKK'yı Desteklediler

arzu erdem giresun'da konuştu
“7 Haziran’dan sonra 1 Kasım’da milletvekili sayımız yarıya düştü. Varsın düşsün hatta liderimizin dediği gibi varsın 20 olsun yeter ki biz ilkelerimizden vazgeçmeyelim. Ardından dediğimiz her şey doğru olarak ortaya çıktı. Neler oldu? Öncelikle, PKK’nın uzantısı olan o parti gerçek yüzünü tam olarak ortaya çıkardı. Ve dedi ki, "Biz sıratımızı YPG’ye, PYD’ye dayadık" dedi yani PKK’yı desteklediklerini söyledi. Bizlerin ortaya koymuş olduğu tavır tutumla dokunulmazlıkları kaldırıldı ve her biri şu an parmaklıklar ardında umarım bir tane kalmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi bunun mücadelesini devam ettirecektir”

"Genel başkanımıza ihanet ederek gittiklerine şahit olduk"


MHP MYK üyesi ve 25. Dönem milletvekili Seyit Ahmet Göçer burada yaptığı konuşmada; “Değerli ülküdaşlarım biraz önce sayın il başkanımız ve sayın vekilimiz gerekli söylemlere Türkiye gündeminde ki siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu. Bende birkaç cümle etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi 1 Kasım’dan sonra teşkilatlar arasında bir sadakat testinden geçti. Burada yakinen bildiğim Giresun’da da bizi yarı yolda bırakıp ilçe başkanlıkları, il başkanlığı, milletvekilliği yapan kişilerin sayın genel başkanımıza ihanet ederek gittiklerine şahit olduk. Onların geçmiş dönemlerinde aday olabilmek için sayın genel başkanımızın kapısında el pençe durduklarını biliyoruz. Ne oldu da 1 Kasım’dan sonra yılları verdikleri partilerini terk ettiler. Acaba yeni gelenlerin kapsında el pençe durmak için mi? Yeniden milletvekili adayı olup, yeniden il başkanı olup verilen sözlere kandıkları için mi gitmişlerdir? “ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)