Halil Akyüz, MHP'den 19 Mayıs Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Halil Akyüz, "21.Yüzyılda huzur, barış, güven içerisinde çocuklarımıza bırakacağımız modern bir Ondokuzmayıs inşa edeceğiz." dedi. Peki 19 Mayıs Aday Adayı Halil Akyüz Kimdir?

MHP 20.11.2018, 18:21 20.11.2018, 19:40
Halil Akyüz, MHP'den 19 Mayıs Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nden Aday adaylığını açıklayan İşadamı Halil Akyüz, göreve geldiklerinde herkese adil ve eşit bir şekilde hizmet edeceklerini 19 Mayıs ilçesinde örnek bir yönetim oluşturacaklarına dikkat çekti.

İş adamı Halil Akyüz, Samsun - 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkan Aday adaylığını MHP İlçe Başkanlığında ilan etti.

Aday Adayı Akyüz; “Allah’ın izni ile göreve geldiğimiz zaman herkese adil ve eşit bir şekilde hizmet edecek yönetim oluşturacağız” ifadelerini kullanarak, "Biz 19 Mayıs İlçemizin sorunlarını yakinen biliyoruz. İlçemize hizmet edebilmek için önce gönlümüzü verdiğimiz sevdamız MHP'nin yetkili organlarının adaylığımızı taktir görmeleri sonra ise çok kıymetli vatandaşlarımızın onay vermeleriyle ilçemizi parmakla gösterilecek bir ilçe haline getirmek için kollarımızısıvayacağız." dedi.

19 Mayıslı İşadamı Halil Akyüz, MHP 19 Mayıs İlçe Başkanlığından yaptığı basın açıklamasına MHP 19 Mayıs İlçe Başkanı Mustafa Selçuk, MHP 19 Mayıs Teşkilat yönetimi, Belediye meclis üyeleri Musa Altun ve Kadir Akşahin’in yanı sıra muhtarlar, halk ve basın mensupları katıldı.

19 Mayıs Başkan Aday Adayı Halil Akyüz, yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:

"Çocuklarımıza Bırakacağımız Modern Bir Ondokuzmayıs İnşaa Edeceğiz".

“Elli iki yıllık yaşamımda her zaman sizlerle beraber olmanın onuru, gururu ve sevinci ile birlikte bugün burada doğduğum, büyüdüğüm, okuduğum havasını koklayıp suyunu içtiğim güzel 19 Mayıs’ımızın her karış toprağına hizmetlerde bulunmak için MHP’ den Belediye Başkanlığı A. Adaylığımı siz dostlarımla paylaşmak istiyorum. Önce Allah’ın izni sonra sizlerin destekleri ile bu göreve talibim. Sevgili hemşehrilerim Allah’ın izni ile göreve geldiğimiz zaman herkese adil ve eşit bir şekilde hizmet edecek yönetim oluşturacağız. Gizlimiz saklımız olmadan bunu hep birlikte el ele vererek başaracağız. 21.Yüzyılda huzur, barış ve güven içerisinde çocuklarımıza bırakacağımız modern bir Ondokuzmayıs inşa edeceğiz. Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Destek sizden, hizmet bizden, takdir Cenabı Allah’tan"

Başkan Adayı Akyüz, yaptığı açıklama sonrasında basın mensuplarının sorusu üzerine şöyle dedi:

HALİL AKYÜZ; 19 MAYIS'TA TARİH YAZMAYA HAZIRIM

"1992 yılından bugüne kadar mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin sabah akşam demeden her daim bir neferi olarak çalışmaktan gurur duydum. İlçemizde yapılan kamuoyu yoklamalarında adımın Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Ondokuzmayıs Belediye Başkanlığı için sıkça anılması ve ön plana çıkması sonucunda bende bu göreve talip oldum. Yıllardır neferi olduğum Milliyetçi Hareket Partisi şahsımı layık görüp adaylık sürecimi onayladığı takdirde Ondokuzmayıs’ da tarih yazmaya hazır olduğumu bildirir saygılar sunarım."

HALİL AKYÜZ KİMDİR?

25.01.1966 Tarihinde Samsun’un Ondokuzmayıs İlçesi, Erenköy mahallesinde Ülkücü Harekete mensup altı çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olarak dünyaya geldi. İlköğretim hayatımı Erenköy ilköğretim okulunda tamamladı.imkansızlıklardan dolayı 1978 yılında meslek hayatına atıldı.

Ahşap doğramacılık sektöründe iş hayatına adım atan Akyüz, çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta eğiticilik döneminden sonra 1986 yılında vatani görevimi yapmak üzere askere gitti 1988 yılında evlenerek dünya evine girer Halil Akyüz'ün bu evlilikten üç oğlu ve bir kızı dünyaya geldi.

1989 yılında Ondokuzmayıs İlçesinde kendi iş yerini açan Akyüz, 1999 yılında ahşap ve pvc doğramacılık işinde memleketinde kendi iş yerini kurarak fabrikasyon imalatına geçiş yaptı. Halen aynı işi istikrarla devam ettiren Halil Akyüz, toplamda 186 kişiye istihdam sağlıyor. 

Samsun’un Ondokuzmayıs İlçesinin ikinci büyük mahallesi olan Pazar mahallesinde 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçimlerde muhtarlık görevide yapan Akyüz, Aralıksız dokuz yıl muhtarlık görevini ifa etti.

Akyüz, Genç yaşlarından bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi gibi çalıştı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (3)
murat çiğdem 2 yıl önce
helal olsun başkanım sonuna kadar arkandayız. milliyetçi hareket partisi bayrağını 19 mayıs burçlarına dikeceğinize inancımız sonsuzdur.
mehmet emin okyay 2 yıl önce
Halil akyüz MHP nin belediye başkanı olabilecek ve 19 mayıs ilçesinde çok güzel şeyler yapabilecek donanımda bir kardeşimizdir.
Fatih sinkan 2 yıl önce
Halil akyüz daha önce ak parti de değilmiydi arkadaşlar. yoksa isim benzerliği midir. ???
parçalı bulutlu