İbrahim Metin kimdir, Nerelidir?

Türk Milliyetçisi, Dava Adamı İbrahim Metin hayatını kaybetti. Peki İbrahim Metin Kimdir, ne zaman vefat etti, neden vefat etti?

MHP 14.11.2020, 21:34 14.11.2020, 23:40
İbrahim Metin kimdir, Nerelidir?

Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in önemli isimlerinden İbrahim Metin hayatını kaybetti. Peki İbrahim Metin kimdir, nerelidir, siyasi hayatı nedir?  İbrahim Metin, Türk milliyetçiliğinin Ülkücü Hareketin yayıncılık alanında önemli bir hafızası ve kalemiydi. 

İBRAHİM METİN KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA NEDEN ÖLDÜ?

İbrahim Metin, Ülkücüler için 1969–1979 yılları arasının bir siyasi tarih kitabı olan "Devlet Gazetesi" nin sahibiydi. Ülkücülerin Dava büyüğü ve ülkücü ağabeyi Metin, bir ömrünü ülkücü hareket davası yolunda yürüyerek bitirdi.Ömrünü adadığı Türk milliyetçiliğinde bir devrin son temsilcilerinden olan İbrahim Metin, bu sabah hayatını kaybetti.Ülkücü camiada derin üzüntü yaratan İbrahim Metin ile ilgili geniş araştırma yapmak isteyen Milliyetçi ve ülkücüler İbrahim Metin kimdir? Nereli? Neden öldü? Kaç yaşında öldü? gibi sorulara cevap aradı.

İbrahim Metin Kimdir?

1939 senesinde Konya'da dünyaya gelen İbrahim Metin, İlkokul eğitimini başkent Ankara'da tamamladı. Gençlik yıllarında Ankara'da bulunan Metin, Türk Ocağı Gençlik Kollarının 1958 yılında kurulmasında büyük rol oynadı. Lise son sınıf öğrencisiyken okullarının kültür yönünü takip etmek adına kurulan , "Öğrenci Kültür Birliği" başkan oldu. Her zaman Türk kültürünü benimseyen ve önem veren bir kişilikti. Türk milliyetçiliğine ömrünü adayan İbrahim Metin, 81 yaşında bu sabah vefat etti.

İbrahim Metin, 1969 ve 79 yılları arasında, o yıllarda Milliyetçi Hareket’in yegâne yayın organı durumunda olan DEVLET Gazetesi’ni çıkardı. BOZKURT AYLIK ÜLKÜ DERGİSİ, TöreDevlet Yayınevi ve ANDA Kitap Dağıtım Şirketi’nin kurucuları arasında bulunan İbrahim Metin, Devlet Gazetesi MHP’nin yayın organı, Bozkurt Dergisi Ülkücü Gençliğin sesi durumundaydı.İbrahim Metin davası için maddi ve manevi bütün varlığını ortaya koydu. Metin,1963 yılında İzmir, 1973’te Niğde ve 1977’de Konya’dan Milletvekili adayı olmuştu. Bir de arada 1975’te Niğde’den Senatör adayı oldu. İbrahim Metin, 80'i aşan yaşına rağmen 18 yaşındaki genç ülkücü heyecanı ile yaşadı ve Milliyetçi Hareketin çilesini çekerek geçen ömrünü tamamladı. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun, haklarımız helal olsun. Allah rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun.

Devlet Bahçeli'nin Taziye Mesajı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)