Alexa

İbrahim Pilavcı Kimdir?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya'da Aday Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmasının ardından Ak Parti ilçe belediye başkan adaylarını ve MHP'den ittifak adayı İbrahim Pilavcı'ya destek vereceklerini açıkladı.

İbrahim Pilavcı Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Taraklı belediye Başkan adayı İbrahim Pilavcı oldu. AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Taraklı ilçesinde aday göstermeyerek MHP'nin adayını destekleyecek. Peki  İbrahim Pilavcı kimdir? 

Cumhur İttifak’ın Taraklı Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı, yaptığı ilk açıklamada, ’Bugün itibariyle Taraklı’nın Cumhur İttifak’ının Belediye Başkan adayı olarak gösterildim. Öncelikle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a, Liderimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sakarya Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Sayın Muhammed Levent Bülbül’e, İl Başkanımız Sayın Ahmet Ziya Akar’a, İl teşkilatımıza, AK Parti’nin çok değerli Milletvekillerine, AK Parti İl Başkanımız Sayın Yunus Tever’e AK Parti ve MHP İlçe teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah Partilerimizi mahcup etmeden bu seçimden galip çıkmak istiyoruz’’ dedi.

İBRAHİM PİLAVCI KİMDİR?

1982 yılında Taraklı ilçesi Mahdumlar Mahallesinde doğan İbrahim Pilavcı, Eğitimini sırasıyla Mahdumlar İlkokulu, Taraklı Ortaokulu, Taraklı Lisesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Aile şirketinde iş hayatına başlayan İbrahim Pilavcı, 2009 yılında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Taraklı ilçe Kongresinde İlçe Başkanı seçildi. İki dönem ilçe başkanlığını devam ettiren Pilavcı, daha sonra İki dönemde İlçe Başkan yardımcılığı yaptı. 2010 yılında Malatya’da kısa dönem askerlik vazifesini yerine getiren İbrahim Pilavcı, .2014 Mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyesi adayı oldu. Taraklı Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı ve çeşitli derneklerde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2010 Yılında Mali Müşavirlik ruhsatını alan Tarakçı, 2010 Yılından itibaren Taraklı’da Mali Müşavirlik faaliyetine devam etti. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da çeşitli firmalara finansal ve mali danışmanlık hizmeti sunan İbrahim Pilavcı, evli ve çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 19:30
YORUM EKLE

banner325