İsmail Özdemir kimdir, Nerelidir?

27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Bölgesi, 1'nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e giren İsmail Özdemir biyografisi merak ediliyor.

MHP 16.06.2021, 12:41 16.06.2021, 13:16
İsmail Özdemir kimdir, Nerelidir?

İsmail Özdemir, Kayseri MHP Milletvekili olmasının ardından MHP Genel Başkanı seçilmesiyle birikte daha çok merak edilmeye başladı. Genç Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı ülkücüler tarafından da sevilen ve enerji dolu olması hasebiyle de merak ediliyor. Peki, İsmail Özdemir kimdir? MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir nereli? İsmail Özdemir kaç yılında nerede doğdu? Dışişleri Komisyonu ve Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi olan İsmail Özdemir biyografisi nedir? Ülkücü hareket geçmişi nedir, ne zaman Milliyetçi Hareket Partisi'ne girdi? bunların hepsini bu yazımızda bulabileceksiniz.

İsmail Özdemir kimdir? 

1985 yılında Eskişehir'de doğan İsmail Özdemir, İlköğretim ve lise tahsilini Kayseri'de tamamladıktan sonra 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında resmiyet kazanarak ülkemiz yükseköğrenim öğrencilerinin tek temsil kurumu olan Ulusal Öğrenci Konseyi'nin ilk genel başkanı olarak seçilen İsmail Özdemir, 2006 yılında ikinci dönemki seçimleri de kazanarak 2007 yılına kadar görevini sürdürdü. 

2007 yılında Kayseri Makine Mühendisleri Odası'nda işe başlayan Özdemir, çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda uzman olarak denetim işlerinde çalıştı.  2013 yılında hazırladığı "Hidrojenin Ön Karışımlı ve Difüzyon Yanmasının Sayısal Analizi" başlıklı tezinin kabul görülmesiyle Yüksek Lisans eğitimini bitiren Özdemir, Akademik çalışmalarıyla bazı uluslararası sempozyumlarda yer aldı. 2008 yılından bu yana Ortadoğu Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan ve Kutlu Sesleniş Dergisi'nde Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Özdemir,. Ülkü Ocakları'nda uzun yıllar görevlerde bulundu.

2013 yılında terör örgütü PKK ile yürütülen müzakere sürecinin değerlendireren "Barış mı, İhanet mi" isimli kitabı yazdı. "Bıçağın İki Yüzü: IŞİD ve PKK'nın Oluşturduğu Terör Tehdidi" adlı kitabı 2015 yılında yayınlanan Özdemir, Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesidir. Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. İsmail Özdemir; 27. dönem MHP Kayseri milletvekilidir. İyi düzeyde İngilizce bilmekte evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)