Karapıçak, MHP Canik ve İlkadım Teşkilatlarına Görevlerini Tebliğ Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Canik ve İlkadım İlçe Teşkilatlarında bayrak değişimi düzenlenen programlarla gerçekleştirildi. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Bu yeni süreçte Milliyetçi Harekete yakışmayan, hal, hareket, söylem ve eylem içerisinde olanlar için disiplin süreçleri işletileceğini söyledi.

MHP 16.11.2019, 20:08 16.11.2019, 21:01
Karapıçak, MHP Canik ve İlkadım Teşkilatlarına Görevlerini Tebliğ Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Canik ve İlkadım İlçe Teşkilatında bayrak değişimi gerçekleştirildi. Samsun İlçe Teşkilatlarında 3 ilçede eş zamanlı bayrak değişimi olmuştu. MHP'de, İlkadım, Atakum ve Canik İlçe Başkanlıkları ve yeni Yönetim Kurulu değişmişti. Bu değişiklik ise MHP Genel Merkezi tarafından Samsun İl Başkanlığına tebliğ edilmişti.

Dün Atakum'da bugün Canik ve İlkadım İlçe Başkanlıklarında yeni İlçe Başkanları ve Yönetim Kurullarına görevleri tebliğ edildi.

Yapılan görev tebliğleri sonrasında kısa bir açıklama yapan Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ülkenin içinden geçtiği bu süreçte Türk Milleti, Milliyetçi Hareket Partisi'ne kritik bir misyon yüklediğini belirterek, "Bu misyonun adı “Cumhur İttifakı”dır. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen kurulmuştur. “Beka” diyerek çıktığımız bu yolda, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir." dedi.

Başkan Karapıçak, kendilerine düşen görevin sağlam zemini genişletmek ve “beka” diyerek çıktıkları bu yolda seviyeyi yüksek tutmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bu bilinçle Tüm ülkede olduğu gibi Samsun’da 15 Temmuz hain darbe kalkışması gecesi başlayan Türk Milletinin yüreğindeki ittifak, gerek yasal düzenleme çalışmalarında, gerek seçimlerde gerek ise söylem ve eylem birliğinde devam etmektedir. Bu çalışmalar koşulsuz şartsız bir destek değil, fikirde ve işte birlik olacak şekilde devam etmektedir. Bu fikir ve devamındaki iş birlikteliği, ülkenin ihtiyacı olan âli menfaatlerinin yanı sıra Samsun ve bölge menfaatleri için de geçerlidir."

Büyük sorumluluk...

Yine görevlerinin Milliyetçi Hareketi Samsun yerelinde üst seviyelere taşımak olduğunu belirten Abdullah Karapıçak, "uyum ve disiplin içerisinde hem 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hemşehrisi olduğumuz Samsun şehrinde milli mücadele meşalesini yakmasının 100. yılı, hem de mensubu olmaktan onur durduğumuz, hayata bakış açımızı ve fikriyatımızın siyasal yansıması olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin 50. yılı olması nedeniyle bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir." dedi.

"Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur..."

Samsun yerelindeki çalışmaları üst seviyelere taşıma görevinde uyum ve disiplinli çalışmayı zorunlu kıldığına dikkat çeken Karapıçak,"Uyum ve disiplin olmadan başarının olmayacağının bilincinde olarak sıkı bir çalışma dönemine 17 İlçe Başkanımız ile çok yakın bir süreçte başlayacağız. Yeni atanan İlçe Başkanlarımız ve Yeni Yönetim Kurulu arkadaşlarım bilmelidir ki; Çok çalışacağız. Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur ise ayak uyduran arkadaşlarımızla devam edeceğiz.

Kısır çetişmelere izin vermeyeceğiz

Ne demiştik; bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Kim kişisel bekası için siyasi dürtülerine yenik düşer, kısır çekişmelere girer, dipsiz ve sonuçsuz polemik bataklığına saplanır ise anında gereğini yaparız. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Burada tüm teşkilatlar şunu bilsin ki; İçe yönelik eleştiri, dedikodu, kısır çekişmeye asla ve asla izin vermeyeceğiz. Zaten yeni başlayacak bu süreçte bu tür kısır döngülere hiç kimse vakit bulamayacak kadar yoğun olacaktır. Bu yeni süreçte ve bugüne kadar olan süreçte Milliyetçi Harekete yakışmayan, hal, hareket, söylem ve eylem içerisinde olanlarla ilgili olarak disiplin süreçleri işletilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

Yeni atanan Canik ve İlkadım İlçe Başkanlarına ve Yönetim Kurullarına başarılar dileyen Karapıçak konuşmasını şöyle tamamladı: "Çalışmaya talip olduklarını yeniden hatırlatıyor ve erken yorulmamalarını diliyorum. Şimdilik yapılan bu bayrak değişimlerinin Milliyetçi Harekete, Samsunumuza ve ilçelerimize hayırlı olsun.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçtiğimiz günlerde 3 ilçe görevden alınmış yerlerine İlkadım İlçe Başkanlığına Özcan Kınalı, Atakum İlçe Başkanlığına Murat Akoğlu, Canik İlçe Başkanlığına ise Mustafa Kılıç İlçe Başkanı olarak atanmıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)