Kayseri'de yapılan Karayolu ve Demiryolu yatırımlarının tutarı ne kadar?

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili, İsmail Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş ile birlikte 2018'den bu yana biten yahut yıl sonunda bitecek olan Kayseri veya sınırlarında kalan Karayolu ve Demiryolu yatırımlarının tutarını açıkladı.

MHP 31.05.2020, 21:40 31.05.2020, 22:45
Kayseri'de yapılan Karayolu ve Demiryolu yatırımlarının tutarı ne kadar?

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizi daha ileri seviyeye taşıma hedefi ile Cumhur İttifakı’nın ülkemize kazandırdığı değerleri koruma hassasiyetiyle ve Sayın Genel Başkanımızın emirleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.'' ifadelerini kullanan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili  TBMM Dışişleri Komisyon Üyesi İsmail Özdemir, 2018'den bu yana biten yahut yıl sonunda (2020) bitecek olan Kayseri veya sınırlarında kalan karayolu ve demiryolu yatırımlarının tutarını açıkladı.

İsmail Özdemir'in açıklamasında, ''Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişimizle birlikte, 7 Temmuz 2018’den bu yana biten yahut yıl sonunda (2020) bitecek olan, Kayseri’de yapılan veya belirli kısmı ilimiz sınırlarında kalan karayolu yatırımlarının toplam tutarı 1 milyar 813 milyon 747 bin Türk Lirası’dır. Aynı dönemde ve yine aynı kapsamda Kayseri’de gerçekleştirilen demiryolları yatırımlarının toplam tutarı ise 1 milyar 746 milyon 691 bin Türk Lirasına ulaşmıştır." dedi.

Aradan geçen iki yıllık zaman zarfında Kayseri'ye yapılan kara ve demiryolu yatırımları sebebiyle başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümet yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür eden Özdemir, "Hali hazırda şehrimizde devam eden ya da önümüzdeki dönemde planlanan yatırımlarla ilgili de, Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe taşıyacak olan Cumhur İttifakı’nın paydaşları olarak AK Partili milletvekilllerimizle sürekli temas halinde ve çalışma gayretindeyiz. Amaç ve temennimiz; hemşerilerimizin beklentisi olan proje aşamasındaki tüm yatırımlarla ilgili çalışmaların da hız kazanarak şehrimize mümkün olan en kısa sürede kazandırılabilmesidir." dedi.

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)