Alexa

Koray Aydın: Milli Mücadele Cumhuriyetle Taçlandı

MHP Genel Başkan Adayı Koray AYDIN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Koray Aydın: Milli Mücadele Cumhuriyetle Taçlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden bir mesaj yayınlayarak; “93 yıl önce bugün büyük Türk milleti, binlerce yıllık devlet tarihinde yeni bir sayfa açtı. Milli Mücadele Cumhuriyetle taçlandı.” dedi.

Aydın, Büyük Türk milletinin iradesiyle ortaya çıkan Cumhuriyet’in Atatürk'ün de ifadesiyle Türk milliyetçiliği temeli üzerine bina edildiğini söyledi.


Cumhuriyeti kuran kadroların Türk milliyetçisi ve vatansever kadrolar olduğunu belirten Aydın; “Bu yüzden bu bayram bizler için çok daha büyük önem taşıyor. Bu vesileyle büyük Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, devletimizin ve milletimizin ilelebet yaşamasını temenni ediyorum.” diyerek mesaj verdi.

BAŞKANLIK DEHLİZİ...

Bu vesileyle Başkanlık sistemine de vurgu yapan Koray Aydın; “Cumhuriyetimiz kuruluşundan beridir parlamenter üniter rejimle idare edilmiş, 93 yıldır eksikleri olsa da önemli bir tecrübe ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda tekrar ifade etmek istiyorum ki, rejim ve sistem tartışmaları bu tecrübeyi hiçe sayan tartışmalardır. Türkiye, başarılı uygulamaları ABD dışında olmayan başkanlık sistemi dehlizlerinde kaybolmamalı, parlamenter rejimini güçlendirmelidir.”dedi.

MHP GENEL BAŞKAN ADAYININ TWİTTER MESAJI ŞÖYLE: 
YORUM EKLE

banner325