Yandex Metrika

Koray Aydın: Oklar Ülkücü Harekete Yönelmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Koray Aydın Yeniçağ yazarları, ülkücü ve milliyetçilere dönük operasyonlara sessiz kalmadı.

Koray Aydın: Oklar Ülkücü Harekete Yönelmiştir
08 Eylül 2016 Perşembe 01:15

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, 19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili, MHP Genel Başkan Adaylarından Koray AydınYeniçağ yazarları, ülkücü ve milliyetçilere yönelik operasyonlarla ilgili basın açıklaması yaparak sert tepki gösterdi. Aydın; "Başta MHP ve Ülkücü Hareket mensupları olmak üzere, her türlü bölücü ihanet çetelerine karşı Türk devletine ve hükümetine sınırsız destek veren aziz milletimizin her görüşten tek bir vatansever ferdi bile mağdur edilmemelidir." dedi.

YENİKAPI MİTİNGİ DÜNYAYA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERMİŞTİR

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin demokrasiyi, milli iradeyi ve milletimizin birlik ve beraberliğini hedef aldığı artık herkes tarafından bilindiğini belirten Koray Aydın; "Aziz Türk milleti iktidarıyla muhalefetiyle bir araya gelerek, bu hain kalkışmayı püskürtmüş, Yenikapı mitingi ile de bütün dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermiştir." dedi.

FETÖ'NÜN KRİPTO ELEMANLARINA DİKKAT!

FETÖ soruşturmaları bahane edilerek, kurunun yanında yaşların da yanmaması, ilgisiz kişilerin kapsama dahil edilerek sürecin sulandırılmaması, ömrünü ülkücü harekete vermiş ve bu yapıyla mücadele etmiş kişilerin de mağdur edilmemesi gerektiğini defalarca ifade ettiğini söyleyen Aydın; "Olağanüstü Hal döneminde yaşanan gelişmeler, FETÖ soruşturmalarının, bu yapının halen etkin yerlerde olan kripto elemanlarınca bir fırsata dönüştürülerek sabote edildiği, mağduriyetleri çok çeşitli ve ilgisiz kesimlere yayarak kaos ve kargaşa ortamının sürekli hale gelmesine hizmet ettiklerini ortaya koymaktadır." diye kaydetti.

FETÖ İLE MÜCADELE MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR

Ortada kuvvetli deliller yokken, sadece makul şüphe, ihbar veya şikayetler üzerinden yapılan açığı alma, ihraç, gözaltı ve tutuklamalar bilerek ya da bilmeyerek bu ihanet şebekesinin değirmenine su taşınması anlamına geldiğini ifade eden Koray Aydın; "Daha önce de her zeminde, pek çok defa ifade ettiğim gibi FETÖ ile mücadele bir millî güvenlik meselesidir. Türk Milleti’nin ve onun binlerce yıllık geleneği neticesinde ortaya çıkardığı Türk devletinin namusuna uzanan bu el, mutlak surette kırılmalıdır. Bu bağlamda, Türk devletinin en büyük destekçisinin Türk Milleti’nin gönüllü serdengeçtisi olan ülkücüler olduğu unutulmamalıdır."dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

FETÖ ile mücadelede, bir diğer önemli husus da izlenecek yöntemdir. “Suçta ve cazada şahsîlik, suçta ve cezada kanunîlik” ilkesi, göz ardı edilmemelidir. Şahsî hesaplaşmalar, basit siyasî gelecek hesapları ve bilinçaltındaki derin düşmanlıklar bir kenara bırakılmalıdır. “Yangından mal kaçırmak” üzerine kurulmuş ve tam bir şark kurnazlığıyla “muhalefet eden, itiraz eden ve itiraz etme ihtimâli olan herkes”, bu torbaya atılmamalıdır.

OKLAR ÜLKÜCÜ HAREKETE YÖNELMİŞTİR

Üzülerek görüyoruz ki yürütülen soruşturmalarda, bahsettiğimiz ilkeler çiğnenmektedir. Bu ilkelerin göz ardı edildiği, devletin en üst düzey makamları tarafından dile getirilmekte; “At izinin it izine karıştığı” yönünde açıklamalar yapılmaktadır. Bu durumda, ortada çok ciddi bir karmaşa olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim bugün yapılan operasyonlarda oklar, tam da bu mantıkla Ülkücü Hareket’e yöneltilmiştir. Aralarında eski milletvekilleri, il başkanları, ocak başkanları, parti üyeleri, gazeteciler ve yazarlar bulunan pek çok ülküdaşımız, gözaltına alınmıştır.

Türk milliyetçilerinin basındaki muhalif duruşunu temsil eden Yeniçağ gazetesinin milliyetçi ve ülkücü kimlikleri bilinen yazarlarına karşı bugün yapılan gözaltı işlemi kamuoyunda büyük infial yaratmış, milliyetçi ve ülkücü camiayı üzmüştür.

MAĞDUR OLAN BÜTÜN ÜLKÜDAŞLARIMIZIN YANINDA VE ARKASINDAYIZ

FETÖ ve OHAL sürecinde yasama, yürütme ve yargıdan sonra demokrasinin vazgeçilmez ögesi olan basına özellikle de iktidara muhalif basına yönelik baskıların arttığı gözlenmektedir. Bu manada, başta Yeniçağ olmak üzere, PKK, FETÖ, IŞİD vb bölücü terör örgütlerine karşı başından beri en büyük mücadeleyi veren basın organlarının hedef alınması, bindiği dalı kesmek veya kendi ayağına kurşun sıkmak anlamına gelmektedir.

Başta MHP ve Ülkücü Hareket mensupları olmak üzere, her türlü bölücü ihanet çetelerine karşı Türk devletinin ve hükümetine sınırsız destek veren aziz milletimizin her görüşten tek bir vatansever ferdi bile mağdur edilmemelidir. İktidara verilen desteğin, muhalif kesimleri bertaraf edilmesine dönüşmemesi için atılan her adımın takipçisi olduğumuzu, mağdur olan bütün ülküdaşlarımızın yanında ve arkasında olduğumuzu bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyor, hak ve adaletin gecikmeden yerini bulmasını temenni ediyorum.

 

 SİYASET HABERLERİ : (Koray Aydın: Oklar ülkücü harekete yönelmiştir) başlıklı haber MHP haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır. Benzer nitelikteki güncel haberler için MHP haberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.