Koray Aydın Ülkücü Öğrencilerin Hedef Gösterilmesine Sert Tepki Gösterdi

MHP’li Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, bazı basın organlarının ülkücü öğrencileri hedef göstermesini ve terörle mücadelede üniversite kampüslerinde yuvalanan terör yapılanmalarının göz ardı edilmesini sert bir dille eleştirdi.

MHP 05.06.2017, 17:26 06.06.2017, 01:44
Koray Aydın Ülkücü Öğrencilerin Hedef Gösterilmesine Sert Tepki Gösterdi

MHP’li Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, bazı basın organlarının ülkücü öğrencileri hedef göstermesini ve terörle mücadelede üniversite kampüslerinde yuvalanan terör yapılanmalarının göz ardı edilmesini sert bir dille eleştirdi.

Bazı üniversitelerde yuvalanan PKK, DHKP-C ve FETÖ yanlısı akademisyen ve öğrencilere yönelik operasyonların yetersiz olduğunu ifade eden Koray Aydın, Ege Üniversitesi’nde hedef gösterilerek katledilen Fırat Çakıroğlu örneğini hatırlatarak, “Fırat Çakıroğlu şehit edilirken Oslo'da teröristlerle müzakere edenler umarım bu sefer uyanırlar ve bu vatan evlatlarına sahip çıkarlar. Bu hain yayınları yapan basın organlarına da gerekli işlemler bir an önce yapılmalı ve bu saçmalık sona erdirilmelidir” dedi.

"ÜNİVERSİTELERDEKİ TERÖR YAPILANMALARI ÇÖKERTİLMELİ VE ÜLKÜCÜLERİ HEDEF ALAN HAİN YAYINLAR SON BULMALI"

Ülkücü, milliyetçi ve vatansever öğrencilerin bazı basın organlarınca açıkça hedef gösterilmesini şerefsizlik olarak nitelendiren MHP’li Aydın, bu durumun terörün bir kısım basın tarafından ne şekilde desteklendiğini açıkça ortaya koyduğunu kaydetti.

Sosyal medya hesaplarından ülkücülerin hedef gösterilmesiyle ilgili haberlerden örnekler veren Aydın, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve İletişim Fakültesi’nde yaşanan provokasyonun “oruç tutmayanlara saldırıldı” şeklinde lanse edilerek çarpıtıldığını belirterek, şehitlerin isimlerine ve Türk bayrağına tahammül edemeyenlere karşı dik duruş sergilemelerinden dolayı da ülkücü öğrencileri tebrik etti.

Koray Aydın’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Dağlarda terörle mücadele sürerken bir alan atlanıyor. Teröristler ve sempatizanları üniversite kampüslerini yuva yapmış durumda.

Yıllardır pek çok kesim tarafından dillendirilen Üniversitelerdeki terör yapılanmaları sorunu halen tam manasıyla çözülmüş değil.

PKK, DHKP-C ve FETÖ yanlısı akademisyen ve bir kısım öğrencilere yönelik yapılan operasyonlar yetersiz kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Üniversitesi'nde yaşanan hadise ve sonrasında yaşananlar da bunu doğrular bir konumdadır.

Terörün bir kısım basın tarafından bulduğu desteği de görmek açısından Ankara Üniversitesi'ndeki bölücü provokasyon çok iyi anlaşılmalıdır.

Şehitlerimizin isimlerine ve Türk bayrağına tahammül edemeyen sözde öğrencilere karşı dik duruş gösteren ülküdaşlarımı tebrik ediyorum.

Maalesef bir kısım basın bu olayı sanki suçlusu vatanseverlermiş gibi göstermiş "oruç tutmayanlara saldırıldı" diye lanse etmiştir.

Bu tavırlarını daha da iğrençleştirerek devam ettiriyor bu sözde basın mensupları. Vatansever öğrencileri hedef gösteriyorlar.

Haberde de görüldüğü üzere öğrenciler hedef gösteriliyor. Bu nasıl bir şerefsizliktir?

Bu hainler geçmişte de şehidimiz Fırat Çakıroğlu'nu fotoğrafta gördüğünüz gibi hedef göstermişti.

Fırat Çakıroğlu şehit edilirken Oslo'da teröristlerle müzakere edenler umarım bu sefer uyanırlar ve bu vatan evlatlarına sahip çıkarlar.

Bu hain yayınları yapan basın organlarına da gerekli işlemler bir an önce yapılmalı ve bu saçmalık sona erdirilmelidir.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)