KYK öğrenim kredisi borçlarına MHP Teklifi

KYK öğrenim kredisi borçları adına TBMM' ne bir teklifte bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ''Yüksek öğrenim kredisi alan gençlerimizin ödeme sıkıntıları olduğu, işe başlayamama nedeniyle zamanında kredilerini ödeyemediklerini biliyoruz." dedi.

MHP 28.06.2019, 20:56
KYK öğrenim kredisi borçlarına MHP Teklifi

KYK öğrenim kredisi borçları adına bir teklif te Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Aycan'dan geldi.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Aycan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, KYK Öğrenim Kredisi borçlarına dair önerilerde bulundu.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aycan mecliste yapmış olduğu konuşmasında gençlerin taleplerini değerlendirdi. Sefer Aycan, bu konuda adım atılması gerektiğini ifade ederek, borçların silinmesi talebine farklı bir öneri ile yaklaştı.

Gençlerin işsizlik sorununa vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Aycan, gençlerin faiz yükünden kurtulmasını istedi.

MHP'li Sefer Aycan'ın konuşması şöyle:

''Yüksek öğrenim kredisi alan gençlerimizin ödeme sıkıntıları olduğu, işe başlayamama nedeniyle zamanında kredilerini ödeyemediklerini biliyoruz. Bu durum karşısında faiz uygulaması yapılmaktadır ve gençlerimizin borç yükü artmaktadır. İyi niyetli olduklarını düşünüyoruz, borçlarını ödeyeceklerine eminiz ama bir kolaylık yapılması gerekiyor. Faiz yükünden kurtaralım ve bunlara borçlarını ödemeye bir fırsat verelim diye düşünüyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)