Alexa

Lütfi Kaşıkçı Kimdir, Nerelidir?

2012 yılları arasında Hatay Ülkü Ocakları il Başkanlığı görevini yürüten Lütfi Kaşıkçı kimdir? Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Bölgesi, 1'nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e giren Lütfi Kaşıkçı Nerelidir, kaç yaşındadır.

Lütfi Kaşıkçı Kimdir, Nerelidir?

Ülkücü ve milliyetçi camia tarafından yakinen tanınan Lütfi Kaşıkçı çevresinde yiğit bir ülkücü olarak biliniyor. Bir ülkücü olarak Lütfi Kaşıkçı merak ediliyor, Lütfi Kaşıkçı kimdir?

Hatay Milletvekili Kaşıkçı, 2006-2012 yılları arasında Hatay Ülkü Ocakları il Başkanlığı görevini yürüttü. Lütfi Kaşıkçı, daha önce yaptığı bir konuşmada; MHP her zaman devletine, milletine, vatanına, bayrağına bağlı bir parti olarak geçmişten bugüne kadar geldiğini, Bugünde vizyon ve misyonuyla yollarına devam ettiklerini belirterek; "Ülkücüler olarak, bizim en iyi bildiğimiz şey bu memleket için, bu vatan için, ay yıldızlı bayrak için, bu mukaddesat için ölmektir." ifadelerini kullanmıştı. Peki, Lütfi Kaşıkçı kimdir? Lütfi Kaşıkçı kaç yılında nerede doğdu, hangi okullarda okudu? bütün bunlar merak ediliyor.

Lütfi Kaşıkçı Kimdir?

Lütfi Kaşıkçı Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Bölgesi, 1'nci sıradan 27. Dönem milletvekilidir.

1982 yılında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde doğanKaşıkçı, İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkhan'da tamamlayarak, Lisans ve yüksek lisans eğitimini Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliğinde okudu. Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliğinde doktorasına devam eden Lise ve üniversitede Ülkü Ocaklarının çeşitli birimlerinde görev yapan Kaşıkçı, 2006-2012 yılları arasında Hatay Ülkü Ocakları il Başkanlığı görevini yürüttü. 8 Şubat 2015 tarihinde MHP Hatay il başkanlığına seçildi.

Lütfi Kaşıkçı,27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Bölgesi, 1'nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, en son verdiği yazılı basın açıklaması şöyle:

Alman Gazetesi Spiegel’de yayınlanan ABD Başkanı Donald Trump’ın eski DAEŞ’la mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’un kaleme aldığı ve bölücü terör örgütü PKK/PYD-YPG’nin sözde lider kadrosunda yer alan Ayşe Hiso ‘nun ‘’Afrin’e Dönüş’’ hayallerini içeren makaleye tepki göstererek, ’ İşgal olarak belirtilen Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekâtı Türkiye’nin Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde yürütülmüş ve Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı düzenlenmiştir. Uluslararası hukuka bu kadar bağlı kalınarak ve yüksek düzeyde sivil hassasiyeti gözetilerek icra edilen bu harekâta işgal demek ancak aymazlık tabiri ile ifade edilebilir. ‘’ dedi .

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 00:27
YORUM EKLE