Manisa'da MHP Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu, Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleştirildi. Mevcut İl Başkanı Ömer Baysal yeniden İl Başkanlığı görevine seçildi.

MHP 11.10.2020, 17:40
Manisa'da MHP Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

MHP Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün de katıldığı genel kurulda, mevcut İl Başkanı Ömer Baysal yeniden İl Başkanlığı görevine seçildi.

Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yaptığı genel kurulda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gönderdiği mesaj okundu.

"Ermenistan'ı Nefretle Lanetliyorum"

MHP Olağan Genel Kurulu'nda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yaptığı konuşmada, Azerbaycan’ın terörist Ermenistan’ın işgaline yönelik yaptığı haklı mücadeleyi dile getirerek, "Ermenistan’ın uzun yıllardır işgal ettiği Azerbaycan toprakları üzerinde işgalciliği yetmiyormuş gibi, sivil vatandaşları hedef alan saldırısını buradan bir kez daha nefretle kınıyorum. Alçakça saldırılarda hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Azerbaycan’ın meşru müdafaasında her zaman kardeşimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum. Bu konuda bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin şu sözlerinin altına imza atmamak mümkün değildir: “Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum. Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz" dedi.

MHP bayrağını en yüksekte tutmak için canla başla çalıştıklarını ifade eden Başkan Ergün, Elektrikleri kesilen, alacaklıların kapısında beklediği bir belediyeden bütçe rekorları kıran, şehrin kanayan yaralarına merhem olan ve bugün 17 ilçesine ve 1089 mahallesine hizmet ulaştıran bir belediye olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

"İşgal ettiğimiz makamlar, devletimizin imkanlarına sahip çıkmayı, liderimiz Devlet Bahçeli’yi en güzel şekilde temsil etmeyi, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi bayrağını zirvede tutmayı gerektiren makamlar olduğunun bilincindeyiz. Bu çizgimizi hiç bozmadık bozmayacağız. Bizler, 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim' diyen bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin temsilcileri olarak, Manisa’mıza hizmet sevdasıyla çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Geride bıraktığımız 11 yılda Manisa’mıza kazandırdığımız eserler, yaptığımız yatırımlar ve ortaya koyduğumuz projeler, Manisa halkının takdiri ve bağımsız araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmalar sonucunda Manisa’mızın adını yukarılara çıkararak, bizlerin ne kadar doğru işleri orta koyduğunun adeta birer ispatı oluyor" 

Başkan Ergün ve İlçe Belediye Başkanlarına Teşekkür etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz salonda yaptığı konuşmada, Manisa Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisi ve Geçmiş ve gelecek arasında sağlam bir köprü olduğunu belirterek şunları söyledi:

"İstiklal savaşında nice fedakarlıkların yapıldığı kutlu şehirdir. Bu nedenle Manisa demek diriliş demektir. Manisa demek iman ve inançla yoğrulmuş milli kudrettir. Manisa geçmişten bugüne milli duruşu dosta düşmana gösterdi. Bu tarihi şehrimizle ne kadar gurur duysak azdır. Ne mutlu bize ki Manisa'da Milliyetçi Harekete kayıtsız kalmadı. Manisalı kardeşlerimiz her daim MHP’nin destekçisi oldu. 3 dönemdir belediyeyi bizlere emanet eden Manisalı kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Manisa için çalışan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda'ya, Selendi Belediye Başkanımız Nurullah Savaş'a, Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun'a, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati Selçuk'a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" 

Yeni Yönetim Belirlendi

Gerçekleşen olağan kurulda Delegelerin oylarını alan Ömer Baysal MHP İl Başkanlığına tekrardan seçildi.

Baysal'ın yönetimindeki isimler şöyle:

Mehmet Ödevli, Mustafa Karakaş, Recep Özkan, Osman Güler, Ahmet Karadağ, Bahadır Vardar, Hüseyin Alp İlker, Murat Taşkıran, Emrah Kıvrak, Erdal Tengiz, Mustafa Genç, Soner Özer, Ali Tetik, Sezer Berkay Çelikkanat, Mehmet Alperen Erdem, Soner Ataibiş, Neşe Meteler Töz, Kadir Çitçi, Fevzi Açıkel, Ayhan Türkgüler Melih Kaleli, Engin Aşıcı, Aziz Pekdurlan, Cemil Meriç.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
26°
az bulutlu