Alexa

Mehmet Paytak; Bizim için bu karar yok hükmündedir

ABD Temsilciler Meclisi, 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesinin ardından Türk dünyasında sert tepkiler gösterildi. MHP'li Yaşar Yıldırım, "Ne yaparlarsa yapsınlar, ne karar alıyorlarsa alsınlar. Türk tarihinde soykırım hiç bir zaman olmamıştır. " dedi.

Mehmet Paytak; Bizim için bu karar yok hükmündedir

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi, 27.Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, sosyal medya hesabından ABD Temsilciler Meclisinin Ermeni Yasa Taslağının kabulüyle ilgili paylaşımda bulundu.

ABD’de Adam Schiff tarafından sunulan sözde Ermeni Soykırımı iddialarına ilişkin tasarı, 405 "evet" oyuna karşılık 11 "hayır" oyuyla Meclis'ten geçti.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne karar alıyorlarsa alsınlar. Türk tarihinde soykırım hiç bir zaman olmadığını belirten MHP'li Paytak şu şekilde sert tepki göstererek değerlendirmelerde bulundu:

  1. “Ermeni Soykırımı” tarihin, insan aklının kabul edemeyeceği büyük bir yalandır. Bu büyük yalanın altında yatan gerçekler küresel çetelerin çıkarlarına dayanan rant kavgasından başka bir şey değildir.
  2. ABD Temsilciler Meclisinin Ermeni Yasa Taslağını kabul ederek Türkiye ve Türkler aleyhine müthiş bir propaganda atağı başlatmayı planlamıştır. Bizim için bu karar yok hükmündedir.
  3. Barış Pınarı harekatıyla 100 yıllık planlarını revize etmek zorunda kalan ABD ve AB, terörle olan mücadelemizi de soykırım diyerek Dünyaya yalan söylemişti amaçlarını bugün daha iyi anlıyoruz.
  4. Güneydoğu da Kürt kardeşlerimizi bahane ederek başaramadıklarını bugün Doğu sınırımıza taşıma gayretindeler. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne karar alıyorlarsa alsınlar. Türk tarihinde soykırım hiç bir zaman olmamıştır. 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE