MHP Adana İl Başkanlığından İftar

MHP Adana İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Başkan Sertan Duran; “Değerlerin korunması ibadet hükmündedir” dedi.

MHP 17.06.2017, 03:09
MHP Adana İl Başkanlığından İftar

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran “Milli ve manevi vecibelerimiz; dar, güdük, kısır ve günübirlik hesaplara, hesaplaşmalara kurban verilmeyecek kadar saygın ve önemlidir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programı muhteşem bir atmosferde geçti ve yoğun ilgi gördü.

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve bir otelde verilen iftara Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Ülkü Ocakları İl Başkanı Soner Deniz, MHP ilçe başkanları, belediye başkanları, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Selahattin Dolgun ve bağlı şube başkanları, Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar ve Şehit aileleri de atıldı. MHP Adana İl eski Başkanı Yusuf Baş’ın halefi Duran’ı yalnız bırakmadığı programda Adana Taşmedreseliler Platformu Başkanı Fuat Toygar ve arkadaşları, Ülkücü İşçiler Derneği Adana İl Temsilcisi Cumali Yılmaz, Büyükşehir Genel Sekreteri Şaban Acar ve bürokratlar, ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Obrukçu ve bürokratlar, TÜRKAV Şube Başkanı Mustafa Özkan, yanı sıra diğer sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundu.

 “AYNI DUAYA AMİN DEMEKTEN BAHTİYARIM”

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, Kur’an-ı Kerim’in okunması ve dua edilmesinin ardından yaptığı konuşmada “Bu mübarek akşamda, kurulan iftar sofrası etrafında sizlerle buluşmaktan, aynı duaya âmin demekten bahtiyarım” dedi. Duran, şunları söyledi:

“Yüce dinimizin güzelliklerine erişebilmek ve nefsin tasallutundan sıyrılabilmek için bu ayın sunduğu kutsal mesajlara vakıf olmak lazımdır. İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olmalıdır. Milletçe bizi birbirimize yakınlaştıran, yanaştıran ve ortak bir kader havuzunda toplayan çok derin, çok güçlü milli ve manevi değerler vardır. Türk milletinin var oluş sırrını evvela burada aramak, bu çerçevede görmek lazımdır.”

“DEĞERLERİN KORUNMASI İBADET HÜKMÜNDEDİR”

“Allah muhafaza, milli ve manevi değerlerdeki kayıp, aşınma, zayıflama aramızdaki bağların kopmasına hizmet edecektir” diyen Duran “Bundan dolayıdır ki; değer hükümlerimizin korunup kollanması hepimiz açısından ibadet hükmünde bir sorumluluktur. Mutlaka ki, bunun bilincinde olmalıyız. Mutlaka ki, bunun hedefiyle davranışlarımıza yön vermeliyiz. Milli ve manevi vecibelerimiz; dar, güdük, kısır ve günübirlik hesaplara, hesaplaşmalara kurban verilmeyecek kadar saygın ve önemlidir” ifadesini kullandı.

HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN DUASI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de yaptığı konuşmada, önemli sıkıntılarla yaşanan sürece atıfta bulundu. Hemen her gün şehit verilmesinden duyduğu üzüntüyü paylaşan Sözlü “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir süreçten geçiyoruz. Şehitlik çok önemli bir mertebe ancak anaların, babaların ve eşlerin ağlamaması için terörün kökü kazınmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülke güvenliği ve terörle mücadelede savunduğu tezler hep doğru çıkmıştır. Allah, inananları eksik etmesin. Allah, bu vatan coğrafyasında bozkurtların eksikliğini vermesin. Tuttuğumuz oruçlar, ettiğimiz dualar Türk-İslam dünyasındaki sıkıntıların sona ermesine, Türk dünyasıyla kucaklaşmamıza vesile olur inşallah” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, programın düzenlenmesinde emek veren, mesai harcayan il divan kurulu üyeleri ve il yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)