MHP Adana’da Seyhan, Yüreğir ve Kozan'da Kongrelerini tamamlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Adana'da Seyhan, Yüreğir ve Kozan ilçelerinde tek aday tek liste ile 13. Olağan Kongrelerini tamamlandı. Seyhan ilçesinde Baha Murat Bener, Yüreğir ilçesinde Yıldıray Şener, Kozan ilçesinde ise Nihat Atlı yeniden başkan oldu.

MHP 22.08.2020, 23:18 23.08.2020, 01:14
MHP Adana’da Seyhan, Yüreğir ve Kozan'da Kongrelerini tamamlandı

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, yaptıkları konuşmalarda, birlik ve beraberliğin önemine işaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Adana’da 3 ilçede kongresini gerçekleştirdi. Seyhan, Yüreğir ve Kozan ilçelerinde 13. Olağan Kongrelerini tamamlayan MHP'nin yeni ilçe başkanları belli oldu.

Üç ilçede de mevcut başkanların tek aday olarak katıldıkları kongrelerde tek liste çıkarıldı. Divan Başkanlığı’nı Adana Milletvekili Muharrem Varlı’nın yaptığı MHP Seyhan İlçe Kongresinde mevcut Başkan Baha Murat Bener, Divan Başkanlığı’nı MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un yaptığı MHP Yüreğir İlçe Kongresinde mevcut başkan Yıldıray Şener, Divan Başkanlığı’nı MYK Üyesi Uğur Öztürk’ün yaptığı MHP Kozan İlçe Kongresinde ise mevcut başkan Nihat Atlı yeniden ‘İlçe Başkanı’ seçildiler.

Partimize, Sayın Genel Başkanımıza sahip çıkmamız, destek olmamız lazım

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Muharrem Varlı kongrede yaptığı konuşmada önemli olan Türkiye'nin geleceği için MHP'nin geleceği olduğunu belirterek şunları söyledi:

Her şart altında MHP’nin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yanında olmanın, savunmanın önemine vurgu yaptı. Varlı “Dün nasıl samimiyetle sarıldıysak davamıza, bugün de, Allah nasip ederse yarın da yolumuza aynı samimiyetle devam etmemiz lazım. Partimize, Sayın Genel Başkanımıza sahip çıkmamız, destek olmamız lazım. Kongreler gelir geçer, önemli olan ülkemiz adına MHP’nin geleceğidir, gelecekte elde edeceğimiz başarılardır.” 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Seyhan İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çıkardığımız derslerle, kazandığımız tecrübelerle Adana’da yeni bir sayfa açıyoruz. Sizlerden, halkımızdan, üç hilale gönül vermiş değerli mensuplarımızdan aldığımız güçle hep birlikte Milliyetçi Hareket’in bayrağını Adana’da burçlara dikeceğiz inşallah. Sizlere güveniyoruz, sizler de bize güvenin. Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrinde birlik ve beraberlik içinde aşamayacağız hiçbir engel yoktur.” 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Adana’daki 13. Olağan Kongreleri, 23 Ağustos Pazar günü Çukurova, Sarıçam ve Ceyhan’da devam edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)