MHP Afyonkarahisar Kongreleri Gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar 13.Olağan Büyük Kongresi gerçekleştirildi. Kongre, MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, tarafından “İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak’” sloganıyla başlatıldı.

MHP 26.09.2020, 19:23 26.09.2020, 20:10
MHP Afyonkarahisar Kongreleri Gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi kongresi  MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, tarafından 13. Olağan Büyük Kongresi Afyonkarahisar’da başlattı. Şuhut, Sandıklı, Dinar, Kızılören ve Hocalar ilçesinde gerçekleşen kongrelerde konuşan Taytak, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, il yönetimi ve delegeler katıldı. Şuhut Kongresi’nin ardından Sandıklı, Dinar, Kızılören ve Hocalar ilçelerinde kongreler yapıldı.

MHP Lideri Bahçeli; Kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin okunan mesajında, kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan dava ve dava arkadaşları olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır”

Mehmet Taytak, İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır

‘Benim aklım hep Türkiye’dir’ diyen Genel Başkan Bahçeli'yi tarih hep haklı çıkardığını belirten Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Milliyetçi-Ülkücü Hareket hep doğrunun, haklının yanında, milletimizin çıkarlarının ve bekasının peşinde olmuştur. İnancım odur ki, seçilen dava arkadaşlarımız Milliyetçi-Ülkücü Hareketin ruhu ile bütün vatandaşlarımızın dertlerine el uzatacaklar. Onlara yardımcı olacaklar, davamıza sahip çıkacaklardır. Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen Bilge Türk Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ortaya koyduğu bir anlayışın sahibidir. Milliyetçi Hareket Partisi cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. ‘Benim aklım hep Türkiye’dir’  diyen Genel Başkanımızı tarih hep haklı çıkardı.  Bütün milli meselelerde ve ülkemizi ilgilendiren her konuda bilgeliği, öngörüsü ve tespitleriyle ufuk açmıştır. Ülkenin teminatıdır. Bu anlayış içerisinde, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır diyoruz“

Mehmet Kocacan: MHP Yön Belirleyen Bir Partidir

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilkeli, sorumlu, çözüm üreten, aynı zamanda Türk siyasetinde yön belirleyen bir parti olduğuna vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan ise kongre salonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak’ sloganı ile kongrelerini başlattıklarını söyledi. Başkan Kocacan, “İlçe kongrelerimize güzide ilçelerimiz Şuhut, Sandıklı, Dinar, Kızılören ve Hocalar’da Bismillah diyerek başladık. Rabbim istiklalde birliğimize, İstikbalde dirliğimize ve kazananın Türkiye olmasına vesile kılsın inşallah. MHP ilkeli, sorumlu, çözüm üreten, aynı zamanda Türk siyasetinde yön belirleyen bir partidir. Kongremizin hayırlara vesile olması dileklerimle katılan her dava arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum’ dedi.

Afyonkarahisar Mhp Merkez İlçe 13.Olağan kongresinde Merkez ilçe Başkanlığına Fahri Fevzi Kartal seçilerek tekrar güven tazeledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu