MHP Ankara İl Başkanı Baştuğ'dan CHP'ye Sert Çıkış!

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Turgay Başbuğ CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in MHP ile ilgili açıklamalarına ilişkin; "CHP’nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir" dedi.

MHP 29.11.2017, 23:55 30.11.2017, 00:49
MHP Ankara İl Başkanı Baştuğ'dan CHP'ye Sert Çıkış!

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "CHP’nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmesi gerektiğini söyleyerek; "CHP’nin AK Parti ile geliştirdiği üslubu MHP için kullanmamasını özellikle tavsiye ederiz" dedi.

CHP Her Teklifimize Neden Celalleniyor?

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in MHP ile ilgili "Hem saraya yaranayım, hem partimi kapatmayayım, hem ittifakı kurayım, hem baraj dursun derken burada devreler yanmış" şeklindeki açıklamasına sert tepki göstererek, "Eleştirilerin ve Sayın Devlet Bahçeli’nin karalanmasının sebebi, partimizin birçok alanda olduğu gibi seçim barajı konusunda da inisiyatif almasının ve gündem yaratmasının hazmedilememiş olmasıdır. Adında halk olan, halkın partisi olduğunu iddia eden CHP, her teklifimizde niye celalleniyor, niye rahatsız oluyor? Bugünkü CHP, Kandil'in ışığını önüne alıp yürüyenlerdir, yani sizlersiniz. Siz Türkmenler'in feryatlarına kulak tıkayıp, sözde Kürdistan referandumunda Barzani’yi savunup Türkiye karşıtlığı yapmayı bilirsiniz. " dedi.

CHP’nin Sözcüleri İyi Düşünmelidir?

Başbuğ, CHP sözcülerinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını ağızlarına alırken dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek, "Bugün gelinen noktada CHP, PKK’nın sözcüsü olmuştur. Seçim barajı konusunda Genel Başkanımız ne söylemiş, önce onu iyi okuyup anlamanızı isteriz diyeceğim ama anlama güçlüğü çektiğiniz açıklamanızdan anlaşılıyor. CHP’nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. CHP’nin AK  Parti ile geliştirdiği üslubu MHP için kullanmamasını özellikle tavsiye ederiz” dedi.
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)