MHP CEMEVLERİNİ ZİYARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ilçelerdeki ziyaretlerine devam ediyor.

MHP 05.07.2022, 22:25
MHP CEMEVLERİNİ ZİYARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ve beraberindeki heyet, Havza ve Ladik’te 20 köy muhtarını ziyaret etti ve  Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. Kırsal mahalle ziyaretlerinde Cemevi olan mahallelerin Cemevlerini de ziyaret eden heyet mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

İl Başkanı Karapıçak yaptığı açıklamada, “Alevi İslam inancına sahip vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanması konusunda MHP’nin en hassas davranan partilerin başında gelmektedir” şeklinde devam eden Karapıçak; “Muhtar ziyaretlerimizde özellikle Alevi İslam inancına sahip Türkmen mahallelerini bir programda ziyaret etmek istedik. Bunun temel nedeni içerisinden geçtiğimiz süreçte cem olmaya, bir olup ilimiz için, ilçemiz için, bölgemiz için, mahallemiz için neler yapabileceğimiz konuşmaya, ülke için gördüğümüz hayır rüyalarını paylaşmaya geldik.

Emperyalizmin ve buna bağlı içte ve dıştaki işbirlikçilerinin tarihin bi çok döneminde tüm dünyada olduğu gibi bu topraklarda hem dinî, hem etnik hem de mezhebe dayalı hassasiyetleri kaşıyarak fitne peşinde olduğunu belirterek “Alevi İslam inancını benimseyen kardeşlerimiz aziz milletimizin yeri dolmaz fertleridir. Bu coğrafyada mezhepçilik yapmak en büyük fitnedir, ihanettir. Bu fitneyi bir olarak, cem olarak diyalogla ve hoşgörüyle yok etme çabası ülke adına, bu coğrafya adına en büyük hizmettir. Heteredoks bir İslam inancını yani Halk İslam’ını benimsemiş olan Türkmen kardeşlerimiz Türklüğün kültürü, töresi ve ahlak anlayışını inanışıyla birleştiren ve Alevi İslam inancına göre dinini yaşayan hemşehrilerimizi ziyaretlerimiz şahsıma ve birlikte olduğumuz dava arkadaşlarımıza çok farklı duygular yaşattı. Şunu anladık ki çok daha sık bir araya gelip cem olmalıyız.” dedi.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)