MHP'de 18 Mart Heyecanı ve Kurultay Müzikleri

18 Mart 2018’de 12’nci Olağan Büyük Kurultayına az bir zaman kala Türkiye'nin bütün il ve ilçe teşkilatlarında da heyecan artmaya başladı. MHP teşkilatları yoğun bir tempo ile Ankara yolculuğuna hazırlanıyor.

MHP 10.03.2018, 21:29 10.03.2018, 23:04

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 18 Mart 2018’de 12’nci Olağan Büyük Kurultayı yaklaşırken heyecanda artmaya başladı. MHP Olağan kurultayının çok kalabalık olması bekleniyor.  MHP'lideri Devlet Bahçeli parti teşkilatlarına gönderdiği genelge ile 18 Mart 2018’de 12’nci Olağan Büyük Kurultayının emsalsiz bir vakarla bizzat iradenin sahibi Milliyetçi Ülkücü Hareket’in muazzez takdir ve tercihiyle yapılacağını belirtti..MHP teşkilatlarına da buhususla ilgili bu çerçevede bütün hazırlıklarını tamamlanmasını istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun 10 Ocak 2016 tarihli toplantısı ile, Olağan Büyük Kurultay Takvimi belirlenmiş ve ilan edilmişti MHP tüzüğü ve Siyasi Partiler Kanunu uyarınca, ilçe kongreleri resmen 11 Aralık 2016’da Kayseri Kocasinan’da başlamış, 26 Aralık 2017’de Karabük Merkez ilçe kongresiyle tamamlanmıştı. MHP 803 ilçede kongrelerini tamamlamış, Müteakiben, 14 Mayıs 2017 tarihinde Hatay’la başlayan il kongre süreci 17 Aralık 2017’de yapılan Karabük il kongresiyle tamamlanmıştı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Ocak 2018 tarihinde bütün teşkilatlarına, "Türk milliyetçileri yeni bir zafer umuduyla tarih yazacaklardır." ifadelerini kullanarak 10 Maddelik bir genelge göndermiş ve bu genelgeye harfiyen uymaları istenmişti.

Bahçeli'nin Teşkilatlarına Gönderdiği Genelge Şöyleydi:

1– 12’nci Büyük Kurultayımız tarihi bir katılımla yapılacaktır. Bu nedenle kurultayımızın havasını koklamak, duygu seline ortak olmak, milliyetçi ruha destek vermek isteyen her vatandaşımız davet edilecektir.

18 Mart 2018’de hem Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü yad edilecek, hem de Türk milliyetçileri yeni bir zafer umuduyla tarih yazacaklardır.

Şimdiden parti teşkilatlarımız buna müzahir hazırlıklarına başlayacaklar, milletimiz kurultaydan tam anlamıyla haberdar edilecektir.

2- Türkiye yüksek risk ve tehlikelerle boğuşmaktadır. Bu itibarla hiçbir tahrike, hiçbir kışkırtmaya, hiçbir kanunsuz eylem ve gösteriye iltifat ve itibar edilmeyecektir.

3- Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapısı, gönlünde vatan ve millet sevgisi bulunan herkese açıktır. Kırgınlıklar giderilecek, dargınlıklar bitirilecek, gönüller fethedilecek, eller tutulacak, tam bir buluşma, tam bir kavuşma hali yaşanacaktır. Konuyla ilgili tüm teşkilatlarımız seferberlik ruhuyla çalışacaklardır.

4- Her zaman olduğu gibi, partimizle uğraşan, fitne ve fücur aşılamaya çalışan odaklar görülecektir. Sosyal medya başta olmak üzere, farklı zemin ve platformlarda asılsız ve uyduruk hiçbir iddia, söylem, ifade, haber, yorum, yayın, haber ve değerlendirmeye kulak asılmayacaktır.

Bunlara karşı ise hukukun çizdiği istikamet takip edilecek, kanuni müracaatlar gecikmeksizin yapılacaktır.

5- İl ve ilçe başkanlarımız 9-10-11 Şubat 2018’de Antalya’da planlanan çalışma ve istişare toplantısına eksiksiz ve tam kadro halinde katılacaklardır.

6- Partimizin sembollerini çağrıştıran, istismar eden veya kullanan bizim dışımızdaki yabancı dernek, parti, kurum gibi oluşumlardan uzak durulacak, bu gruplarla bağımızın olmadığı kamuoyuna anlatılacaktır.

7- Dengeli ve sabırla oluşturulan güveni sarsmak ve siyasetimizi yalnızlaştırmak için yapılacak tahriklere dikkat edilecek, bu hassas ortamda gerilim, tartışma ve çatışmadan mutlaka kaçınılacaktır.

8- Partimize doğrudan nüfuz edemeyen odakların, eski ülkücü veya eski MHP’li sıfatı ile bilinen şahıslar üzerinden makale, toplantı, söyleşi gibi faaliyetlerle dava arkadaşlarımızı yönlendirme, duruşumuzu sorgulatma arayışlarına karşı uyanık olunacak, bunların gerçek yüzleri ve maksatları konusunda partililerimiz uyarılacaktır.

9- Partimizin düzenlediği toplantı ve kararlaştırılmış kampanyalarının haricinde münferiden hareket ve tepki gösterilmeyecek, Genel Merkezin belirlediği işaret, slogan, marş, sembol ve kavramlar dışında materyal kullanılmayacak, tanıtım disiplinine mutlak riayet edilecektir.

10- Ortak fikir ve tutum oluşturmak için Genel Başkan açıklamaları, mesajları, genelgeleri ve grup konuşmaları hassasiyetle takip ve analiz edilecek, politik ve ideolojik söylemlerin sınırı bu esaslar üzerinde çizilecektir.

MHP 12. Olağan Büyük Kurultay Müzikleri

Bestesini Mustafa Beyazkuş'un yaptığı ve sanatçı Ahmet Öngel'in seslendirdiği marşın nakarat bölümünde, "Milliyetçi Hareket kilitlendi hedefe/Yıl 2023 lider ülke Türkiye" sözleri yer alıyor.

MHP'nin internet sitesinde ayrıca, "Milli Duruş Şühedaya Vefa Millete Beka" sloganının ve Bahçeli'nin resimlerinin yer aldığı kurultay görselleri de yayımlandı.

Kurultay'ın görsellerine ve daha sonra yayımlanacak diğer kurultay müziklerine partinin "www.mhp.org.tr" adresinden ulaşılabilecek.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin özenle seçtiği kurultay müzikleri de ortaya çıktı. 

Söz: Ahmet Öngel

Beste: Ahmet Öngel

Düzenleme: M.Ayhan Günaydın

2023 Marşı

Söz: M.Ayhan Günaydın

Beste: Mustafa Beyazkuş

Sanatçı: Ahmet Öngel

Yorumlar (0)