MHP'de 89 İsme Veto Geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi 24 Haziran seçimleri aday adayları için kurulan komisyon çalışmalarını tamamladı. Milletvekili aday komisyonu aday adaylarını inceleme altına almıştı. Çalışmalarını tamamlayan aday komisyonu, bin 815 adaydan 89`unu liste dışı tuttu.

MHP 13.05.2018, 12:09
MHP'de 89 İsme Veto Geldi!

Bütün Partiler 24 Haziran seçimleriyle ilgili çalışmalarına hız verdi. Partilerde yoğunlaşan aday adayları sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Kurulan komisyonlarla aday adayları arasından adayları tercih edecek olan partiler diğer taraftan çeşitli etkinliklere katılıyor ve ziyaretlerde bulunuyorlar.

ğözler MHP aday listesine çevrildi.

MHP`de milletvekili aday komisyonu çalışmalarını tamamladı. 21 Mayıs`ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulacak milletvekili aday listesinde FETÖ üyeleri, yasa dışı eylemlerde bulunanlar, yüz kızartıcı bir suçu veya sabıkası olanların yer almaması için adaylar inceleme altına alındı.

Bu kapsamda özellikle aday adaylarının referanslarına yoğunlaşıldı. Referanslar tek tek telefonla arandı, teşkilatlardan da ayrıntılı bilgi istendi. Çalışmalarını tamamlayan aday komisyonu, bin 815 adaydan 89`unu FETÖ, kadına şiddet ve dolandırıcılık gibi nedenlerle listeye almadı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli`nin, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu`nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarıyla ilgili bizzat tahkikat yaptırdığı öğrenildi.

Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, başvuruda bulunan bin 815 aday adayı arasında, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra dik duramayan, farklı noktalarda tavır koyan ve hatta Devlet Bahçeli`nin "tarla kongresi" olarak tanımladığı olağanüstü kongre girişimine katılanların da bulunduğu, bunların da "incelendiği ve ayıklandığı" açıklanmıştı.

MHP genel merkezi aday tercihlerinde kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Aday tercihlerinde il ve ilçe teşkilatının da görüşlerine başvuran yetkililer adaylarını buna göre tercih edeceği bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (0)