Alexa

MHP'de Beklenen Lider...

Milliyetçi Hareket Partisinde sular zaman zaman duruluyormuş gibi gözükse de dip dalgalar zaman içinde yüzeyde ani değişiklikler meydana getirebiliyor.

MHP'de Beklenen Lider...

Klasikte olsa "Zor günler liderleri doğurur." sözü doğru bir sözdür. MHP zor günler yaşıyor. MHP tabanında ne kadar büyük çatlaklıkların oluştuğunu ve sesiz sedasız bu çatlaklığın süratle büyüdüğünü kabul etmek zorundayız. Acı ama, gerçekleri kabul etmeden hayallerle, güzel nutuklarla nereye kadar yaşam hakkınız olabilir?

Böyle sor bir zamanda liderler doğar. Derleyiçi, toparlayıçı ve şekillendirici liderler...

Bilindiği üzere,  Atila Kaya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. Atila Kaya, istifa sebebini Anayasa paketinin Genel Kurul'da yapılacak oylamasında 'Hayır' oyu kullanacağından dolayı olduğunu açıkladı. Daha sonra sosyal medyadan da bu minvalde bir açıklama yaparak endişelerini de dile getirmiştir.


 "Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliğini korumakta ve tartışılmakta olan kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek anayasa değişikliği teklifi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir. “


Atila Kaya, istifasını ahlaki kaideler gereği bir hak olarak açıkladıktan sonra şahsıyla alakalı bir onur, bir gurur ve bir inanç gereği neden istifa ettiğini açıkça ortaya koymuştur. 

“Bütün hayatım uğrunda mücadele ile geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliği teklifine hayır, dememi emrederken iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir. Bu şartların bir gereği olarak halen yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. İstifama hiç kimse tarafından kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir.” 


Atilla Kaya; adeta ülkücü hareketin ocaklarında büyümüştür. Kaya; Kendisini yetiştirmiş ve bu zamana kadar falso bir davranış içine düşmemiştir.  İnandığı değerler uğruna dimdik, adam gibi mücadele etmiş, Aslanlar gibi savaşmıştır.


Atila Kaya çekirdekten yetişme bir Ülkücüdür. Atila Kaya, Türkiye’deki ülkücüleri çevresinde toparlayabilecek teşkilatçılık bilgi ve becerisine sahiptir. Atila Kaya, hakkında hiç kemsenin tezvirat yapamayacağı bir şahsiyettir. 


Neden bunu söylüyorum?
zaman zaman MHP’nin Genel başkan Adaylığı için konuşulan Atila Kaya’nın bugünlerde MHP kulislerinde adı daha sık duyulmaya başladı. Ülkücü camianın gönlünde sessiz sedasız yatan Atilla Kaya’nın birden çıkış yapması ülkücülerin gönlünde yatan kaya’nın uyanmasına sebep olmuştur. Ülkücüler soruyor şimdi: Atila Kaya, MHP’de beklenen lider mi?

ATİLA KAYA KİMDİR?

Atila Kaya 15 Ağustos 1957 Kars’ta doğmuştur. Liseye kadar olan eğitimini  Kars'ta tamamlamıştır. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi matematik bölümünü bitirmiştir. 1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı genel başkanlığı yapmıştır. 2003- 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcı'lığını yapmıştır. 2009 yılında MHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde Devlet Bahçeli ile ters düşmüş ve görevinden istifa etmiştir. 2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde İstanbul 3.Bölge MHP Milletvekili olarak seçilmiştir. Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. 

Garabey

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat deniz
murat deniz - 3 yıl Önce

doğru bir karar vermiş olur. bu zamana kadar çıkan adaylara bakıldığında her birinin kendisini yıprattığını ve bu harekete liderlik yamaktan uzaklaştığını gördük. Atila kaya çizgisinden sapmadan yoluna devam etmiş yeri geldiğinde haksızlıkların karşısında dimdik durabilmiştir.

elif kara
elif kara - 3 yıl Önce

milliyetçi hareket partisi bugün geldiği noktadan nasıl kalkacak? şu anda genel başkan adaylarının hep si kendilerini bitirdi. çok tartışıldılar. ve hiç birisinin ülkücü hareketi ayağa kaldıracak bir irade göstermediği ve gösteremeyeceği ortaya çıktı. inşaAllah dediğiniz gibi olur. ve camia ayağa kalkar. tek temennimiz bu.