MHP'de  "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" Semineri

MHP Samsun İl Başkanlığı bünyesinde Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri düzenlendi. Etkinlik, Hasret Düğün Salonunda MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Tuğçe Karadeniz'in sunumu ile gerçekleştirildi.

MHP 12.12.2021, 19:49
MHP'de  "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" Semineri

MHP İl Başkanı Abdullah Kanapıçak'ın açılış konuşmasını yaptığı, MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Tuğçe Karadeniz'in sunumu ile gerçekleştirilen Kadına yönelik şiddetle mücadele seminerine 150 Kadın katıldı.

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin talimatı ile geçen aylarda bu salondaki Kadınlarımız ile Analar Bacılar Kurultayına katıldık ve Partimizin Politikalarında Kadınlarımızın değerini en yüksek düzeye çıkarmak için yapılan çalışmaları yerinde bilgi edinmiştik. Bugün burada düzenlediğimiz semineri Samsun ilimizde yaygınlaştırılarak ve daha kapsamlı diğer paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde gerçekleştireceğiz. Kadınsız insanlık, kadınsız toplum, kadınsız gelecek olmaz, olamaz diyor ve Seminerimizin hayırlı olmasını, başarılı geçmesini içtenlikle diliyorum." dedi.

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Tuğçe Karadeniz ise seminer sonunda bulundğu değerlendirmede, kadınların şiddete karşı haklarını bilmesi ve bir o kadar da bu hakları kullanması noktasında cesur olmaları gerekliliğinin önemine dikkat çekerek, Geçmişten günümüze önemli bir sosyal problem olan kadına şiddet konusunda kadınların başvurabileceği hukuki yollar ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Karadeniz; Şiddet gören veya şiddet görme ihtimali bulunan kadınların, devlet tarafından sağlanan hukuki imkanlarının etkin bir şekilde yararlanmasının önemine değinen ve konuşmasında kadına yönelik şiddetle mücadelede tüm devlet kurumlarının ve bütün toplumun ortak bir bilinçle mücadele etmesinin önemine vurgu yaptı.

Tuğçe Karadeniz, kadınlarımızın şiddete karşı haklarını bilmesi ve bir o kadar da bu hakları kullanması noktasında cesur olmaları gerekliliğinin önemine dikkat çekerek, kadınların şiddet veya şiddet ihtimali karşısında hem hakları konusunda bilinçlenmeleri hem de bu hakları kullanmalarını sağlayarak bu problemin çözülmesinde tüm bireylerin ve kurumların daha fazla çaba harcaması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)