MHP'de Yeni Parti Kurulacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel yardımcısı Ümit Özdağ; bir radyo programında yaptığı konuşma'da gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

MHP 17.11.2016, 18:49
MHP'de Yeni Parti Kurulacak mı?
Milliyetçi Hareket Partisi Genel yardımcısı Ümit Özdağ; bir radyo programında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Geçen günlerde MHP'den ihraç edilen Özdağ; "Başkanlığıa karşı çıkarsanız kapının önüne koyarlar" şeklinde açıklamada bulundu.

 'Oyuna Devam' programına telefonla bağlanan Özdağ, 'Başkanlık' süreçi hakkında yaptığı açıklamada, genel başkanlığa aday olmasının da ihracında bir başka neden olduğunu söyledi.

MHP'DE YENİ PARTİ KURULACAK MI?

Yeni parti kurulacağı iddialarını da değerlendiren Özdağ, "Meral Akşener-Sinan Oğan-Koray Aydın-Ümit Özdağ; biz burada 4 adaydık. Uzlaştığımız tek şey bir kongrenin yapılmasıydı. Dolayısıyla yeni bir siyasi oluşum söz konusu değil'diyerek, Milliyetçi Hareket Partisi'nde kalmaya devam edeceğini.Partide kalmak için hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini söyledi.

BAŞKANLIK

MHP'nin başkanlık sistemiyle ilgili konuşan konuşan Özdağ, 'başkan yardımcısı olacağı' iddiaları hakkında "Ben de böyle duyum aldım ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum. MHP tabanına ve tavanına rağmen bunu sürdürüyor. Herkes Devlet Bey bir oyun oynar, başkanlığa evet demez, evet demek sistemi bitirir, partiyi bitirir diyorlar. Ama o yola doğru hızla gidiliyor" dedi. Özdağ, "Çoğunluk başkanlığa karşı" dedi.

"MHP'nin ne kadar gerekli olduğu bu son başkanlık sistemi tartışmalarında açığa çıktı" diyen Özdağ, "İktidara başkan yardımcılığı üzerinden ortak olunuyorsa ben buna başarı demem. Ben bunun için siyaset yapmıyorum" yorumunu yaptı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)