MHP'de Zoru Sırtlanan Başkan!

Milliyetçi Hareket Partisi 50. yılına merdiven dayamış bir siyasi partidir. Miliyetçi -Ülkücü temel felsefesiyle özellikle gençlerin gönlünde yer bulan MHP büyük badireler atlatmış bir parti olarak ta yakın tarihimize mühür vurmuştur.

MHP 14.06.2018, 01:59 14.06.2018, 03:03
MHP'de Zoru Sırtlanan Başkan!

Ülkücü Hareket dün olduğu gibi bugünde dimdik ayaktadır. Güçlenerek geleceğe doğru yürümektedir. Ülkü ocakları her ülkücünün yetiştiği, ülkücü ahlak ve şuurunu kazandığı bir yerdir. Ülkü Ocaklarında yetişen bir çok insan Türkiye siyasetinde de yerini almıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nde görev alan ve hizmetlerine devam eden bir çok başarılı siyasetçiler siyaset meydanlarında halka hitap etmektedir. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin genç siyasetçisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin de bunlardan birisi olmuştur.

Çok genç yaşına rağmen MHP zorlu bir süreç yaşarken verilen il Başkanlığını hiç düşünmeden kabul ederek gece gündüz çalışan Taner Tekin,  çok kısa bir zaman içinde ne kadar yetenekli ve başarılı olduğunu herkese göstermiştir. Tekin, Özellikle 24 haziran seçim çalışmaları kapsamında gösterdiği gayret ve başarılı organizasyonla bir kez daha ülkü ocaklı ruhundaki teşkilatçılık gücünü ortaya koymuştur. Birden Dokuza kadar milletvekili adaylarının dur durak bilmeden çalışması, Partinin bütün hücrelerinin hareket halinde bulunmasının müsebbibi elbette teşkilatın başında bulunan başarılı yönetici Taner Tekin'e aittir.

MHP İl Başkanı Taner Tekin Kimdir?

Tekin, 1985 yılında Artvin de dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini Artvin de tamamlayan Tekin, Artvin Ülkü Ocakları Orta öğretim Masa Başkanlığı görevini yürüttü. 2004 yılında Samsun’a gelen Taner Tekin,  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Tekin, Üniversitede öğrencilik yıllarında , Samsun Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 – 2011 yılları arasında Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanlığını da yürüten Tekin, askerlik görevini 2011-2012 yıllarında Tokat’ta ifa etti. 2016 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Samsun İl Başkanlığı görevine atanan tekin, halen bu görevi devam ettirmektedir.

Özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik yapan Taner Tekin evli ve bir çocuk sahibidir. 

Musa Sarıca

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)