MHP'den Açıklama; Alparslan Türkeş'in Anma Programları İptal Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E.Semih YALÇIN,“Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Programlarının İptal Edildiğine Dair” yazılı basın açıklamasında bulundu.

MHP 30.03.2020, 13:43 01.04.2020, 15:08
MHP'den Açıklama; Alparslan Türkeş'in Anma Programları İptal Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN’ın, “BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANMA PROGRAMLARININ İPTAL EDİLDİĞİNE DAİR” basın açıklaması yaparak, Korona virüsle mücadele kapsamında, sosyal mesafenin korunması lüzumu dikkate alınarak; MHP Genel Merkezi ve il teşkilatları olarak Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla 4 Nisan’da düzenlenmesi planlanan anma programlarının iptal edildiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E.Semih YALÇIN tarafından yapılan yazılı basın açıklaması şöyle:

Çin’de ortaya çıktıktan sonra 200 civarında ülkede görülmeye başlayan korona virüsün, özellikle Avrupa ülkelerinde tehditkâr bir hızla yayılma istidadı göstermesi karşısında; başından beri Türkiye’de titizlikle alınan tedbirler, daha da arttırılmıştır. Korona virüsün bütün dünyada insanlığı tehdit ettiği nazik bir dönemde, hükümetçe sıkılaştırılan tedbirlere eksiksiz uyulması; sadece toplum sağlığı bakımından değil, ülkemizin geleceği açısından da hayati önem taşımaktadır.

Korona virüsle mücadelenin başarıyla devam ettirilmesi açısından; kendi hayatlarını düşünmeden görev aldıkları ön cephede fedakârca gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın iş yükünün arttırılmaması ve sergiledikleri insanüstü çabaların sürdürülebilir olması, hatırda tutulması gereken bir husustur. Diğer taraftan halkın sağlığı, rahat ve huzuru için hükümetçe alınan kararların uygulanmasını sağlamak üzere sorumluluk bilinci içinde görev yapan güvenlik güçlerimizin gayret ve emeklerinin heba olmaması, bu konudaki uyarılara ciddiyetle kulak verilmesine bağlıdır.

Korona virüsle mücadele kapsamında, sosyal mesafenin korunması lüzumu dikkate alınarak; MHP Genel Merkezi ve il teşkilatlarımızca Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla 4 Nisan’da düzenlenmesi planlanan anma programları iptal edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur