Alexa


MHP'den, Aday Tanıtım Toplantısı ile ilgili Önemli Açıklama

“24 Ocak 2019 Perşembe Günü Yapılacak Olan Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı” hakkında bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN, "24 Ocak 2019 Perşembe günü Ankara Kapalı Spor Salonunda belediye başkanları aday tanıtım toplantısını yapacaktır." dedi.

MHP 20.01.2019, 14:29 20.01.2019, 16:40
MHP'den, Aday Tanıtım Toplantısı ile ilgili Önemli Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “24 Ocak 2019 Perşembe Günü Yapılacak Olan Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı” hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

MHP'den, Aday Tanıtım Toplantısı ile ilgili Önemli Açıklamalarda bulunan Yalçın; "Partimiz bu anlayışla MÇP’nin MHP’ye dönüşmesinin 26. Yıl dönümünü olan 24 Ocak 2019 Perşembe günü Ankara Kapalı Spor Salonunda belediye başkanları aday tanıtım toplantısını yapacaktır." dedi.

Zillet ittifakı telaşa düşmüştür

24 Haziran’da oluşan siyasi tablonun kalıcılığı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir daha sorgulanamayacak surette oturması açısından cumhur ittifakıyla hâsıl olan güçlü siyasi yapının yerel seçimlerde de belirleyici olmasının taşıdığı önemin her iki siyasi parti yöneticileri tarafından idrak edildiğini belirten Semih Yalçın; "Bu olgunun kaçınılmaz bir neticesi olarak Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli görüşerek; Cumhur İttifakı’nın, yerel seçimlerin dinamiklerine uygun bir formülle hayata geçirilmesi konusundaki ortak kararlılık ve arzu kamuoyuna deklare edilmiştir. Bu durum; tekrar bir yenilgi alacağı ayan beyan belli olan şer cephesini, zillet ittifakını telaşa düşürmüştür. Şer cephesinin “ittifak yapmadan ayakta duramazlar.” tarzındaki yorumu da bu telaş ve korkunun tezahürü olmuştur." dedi.

"Siyasi Greyder”

Cumhur ittifakı; Türkiye’yi karıştırmayı, önünü kesmeyi, 2023 hedeflerine ulaşmasını engellemeyi hedefleyen bütün planların yolumuzdan temizlenmesinde “siyasi greyder” vazifesi gördüğüne dikkat çeken Yalçın; "Cumhur ittifakı kâbusundan uyanamayanlar ittifakın Türk seçmeni ve Türkiye açısından ne anlama geldiğini idrak edemeyenlerdir.  Şüphe yok ki millî mutabakat ruhunu, millet iradesini politikaya etkin şekilde yansıtan cumhur ittifakı; gücünü maşeri vicdandan almaktadır. Cumhur ittifakı, Türkiye’nin bütünlüğü ve milletimizin bekasını muhafaza yolunda kenetlenmiş millî iradeyi, izhar edilmiş azim ve kararlığı ifade etmektedir. Politikanın etkin güçlerinin birlikteliğinden güçlü bir sinerji doğacağı gerçeğini topluma benimseten cumhur ittifakı, Türk siyasetine ve millete ayna tutarak Türkiye’nin gerçek denge ve dinamiklerini tayin etmiştir. Bundan böyle de aynı işlevi sürdürecektir. Cumhur ittifakı; Türkiye’yi karıştırmayı, önünü kesmeyi, 2023 hedeflerine ulaşmasını engellemeyi hedefleyen bütün planların yolumuzdan temizlenmesinde “siyasi greyder” vazifesi görmüştür. " ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Cumhur ittifakıyla ortaya çıkan siyasi tablo...

Türkiye’nin bütünlüğüne kasteden ve toplumsal barışı dinamitlemek için milletimizin çeşitli kesimleri arasına etnik, dinî ve siyasi nifak tohumları ekenlerin saçtıkları bölücülük zehrine karşı “panzehir” fonksiyonu icra etmiştir. İçeride ve dışarıda terörle mücadele karşısında cumhur ittifakının varlığı caydırıcı olmakla kalmamış, Türkiye’nin kararlı, çabuk ve sonuç getiren adımlar atmasında itici güç olmuştur. Cumhur ittifakı, dışarıdaki küresel aktörlerle içerideki hainlerin iş birliği içinde Türkiye’yi imha ve parçalama planlarını hayata geçirmek maksadıyla laboratuvarda yürüttükleri katalizör çalışmalarını nötrleştirmiştir.

Dış politikada Türkiye’nin konumu sağlamlaşmış, siyasi iradenin eli güçlenmiştir. Türkiye’yi ekonomik manipülasyonlar ve dolar silahıyla vurmak isteyen küresel aktörler karşısında verilen mücadelede milletimize dayanışma ruhu aşılanmıştır. Kısacası cumhur ittifakıyla ortaya çıkan siyasi tablo; mevcut sorunların çözümü, istikrar, güven ve güvenlik konularında büyük bir siyasi dayanak oluşturmuştur. Böylece ittifakın sadece seçim kazanma vasıtası olmayıp Türkiye’nin bütünlük, istikrar ve refahına da katkıda bulunabileceği ortaya çıkmıştır. 24 Haziran’da alınan başarılı sonuç ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin güçlü bir halk desteğiyle hayata geçmesi bu sayede mümkün olmuştur.

24 Ocak 2019 Perşembe aday tanıtım toplantısı...

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin nasıl usta bir oyun kurucu, gelecek inşa etmede nasıl mahir, ileriyi görmede nasıl feraset sahibi bir politikacı olduğu, cumhur ittifakı hamlesinin başarısıyla su yüzüne çıkmıştır. Cumhur ittifakının; yerel seçimlerde de halkın ekseriyetinin temayül ve iradesini aksettiren güçlü bir birliktelik sağlayacağı, bu sayede 31 Mart 2019 günü sandıkta 24 Haziran’dan bile daha parlak bir politik aritmetiğin ortaya çıkacağı gün gibi aşikârdır. Partimiz bu anlayışla MÇP’nin MHP’ye dönüşmesinin 26. Yıl dönümünü olan 24 Ocak 2019 Perşembe günü Ankara Kapalı Spor Salonunda belediye başkanları aday tanıtım toplantısını yapacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P