MHP'den Bazı İllerde Sandık Sonuçlarına İtiraz

Milliyetçi Hareket Partisi Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Milletinin sandığı yansıttığı iradesini sakatlamaya yönelik girişimler sonuç vermeyeceğine inanıyoruz." dedi.

MHP 26.06.2018, 22:10 26.06.2018, 22:20
MHP'den Bazı İllerde Sandık Sonuçlarına İtiraz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Milletinin sandığı yansıttığı iradesini sakatlamaya yönelik girişimler sonuç vermeyeceğine inanıyoruz." dedi.

Aziz Türk Milleti 24 Haziran Pazar günü sandığa gitmiş ve iradesi seçim sandığında tecelli etmiştir. Bu iradeye tüm kişi ve kurumların saygılı olması demokratik hukuk devletinin gereğidir.

Sandıkların açılıp sayım yapılmasından sonra, maalesef milletimizin iradesini sakatlamaya yönelik girişimlere tanık olmaktayız.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçim işlerini yöneten ve denetleyen il ve ilçe seçim kurullarının vereceği kararlara ve kurulda bulunan sayın hâkimlerimizin adaletten şaşmayacağına inancımız tamdır. Başta Aydın, Elazığ, Hatay, Niğde, Trabzon ve Düzce illerimizde partimiz tarafından görevlendirilmiş hukukçu arkadaşlarımız bugün itibariyle bazı sandık sonuçlarına itirazlarını yapmış olup oyların yeniden sayılmasını talep etmişlerdir. Örneklemek gerekirse; Aydın ilimizde Milletvekilliğimiz 240 oy farkla Yurt Dışından gelen oylar neticesi AKP’ye geçmiştir. Bu ilimizde yapılan oy sayımları ve Yurt Dışı oyların dağılımı bize göre hukuka uygun olarak yapılmamıştır 

Elazığ ilimizde MHP Milletvekilliği 370 oy farkla AKP’ye geçmiştir. Parti görevlilerimizin yapmış olduğu itiraz sonucu olarak Ağın ilçesinde sandıklar yeniden sayılmaktadır. Şu an itibariyle sayım neticelenmiş değildir. Hatay ilimizde MHP’nin 2.Milletvekilliği 337 oy farkıyla AKP’ye geçmiştir.

Antakya 1.Nolu İlçe Seçim Kurulu 90 sandığın tekrar sayılmasına karar vermiştir. Bu itirazımızda henüz neticelenmemiştir. Niğde ilimizde Millet İttifakının oyu ile Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilliği CHP’ye geçmiştir yetkili hukukçu arkadaşlar gerekçeleri ile birlikte sonuçlara itiraz etmiştir.

Düzce ilimizde MHP 3 Milletvekilliğinden 1’ni kazanmış durumdadır ancak AKP’nin yapmış olduğu itiraz sebebiyle oy sayımı yeniden yapılmaktadır. Düzce İlimizin Akçakoca ve Kaynaşlı İlçe Seçim Kurulları AKP’nin yapmış olduğu yeniden sayım talebini de red etmiştir. Yukarıda adı geçen İllerdeki partimiz tarafından görevlendirilmiş hukukçu arkadaşlarımız, itiraz yapılan İl ve İlçe Seçim Kurullarına siyasi baskılar yapıldığı duyumlarını partimiz Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığına bildirmişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Milletinin sandığı yansıttığı iradesini sakatlamaya yönelik girişimler sonuç vermeyeceğine inanıyoruz. İl ve İlçe Seçim kurullarının itirazlarımızı ve itiraz gerekçelerimizi hak ve hukuka uygun şekilde, yasaların emrettiği istikamette sonuçlandıracağını bekliyor, Hâkimlerimizin vicdanları ile karar vereceklerine inanıyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442