MHP'den İmamoğlu'na Sert Çıkış: Bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı hayallerini seçilmiş cümlelerin arkasına gizlemeye çalışan bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambaz olduğunu söyledi.

MHP 22.10.2021, 14:45 22.10.2021, 15:02
MHP'den İmamoğlu'na Sert Çıkış: Bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazı

'MHP Lideri Bahçeli'ye cevap vereceğim diye laubalileşen' dediği İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı hayallerini seçilmiş cümlelerin arkasına gizlemeye çalışan bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazıdır." dedi.

Prof. Dr. E. Semih Yalçın, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İmamoğlu'nun İstanbulluların kendisinden hizmet beklerken çeşitli yerlerde İP’li ve HDP’lilerle taklalar attığını ifade ederek, "İmamoğlu cambazı, sadece kendi dalında oynasa olağan karşılanabilir. Tehlikeli hareketler yapıyor... Cin olmadan adam çarpmaya yeltenen bu politika akrobatının ipi ilk fırsatta halk tarafından çekilir." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Güneş nasıl balçıkla sıvanmazsa laf cambazlığıyla da asıl niyetin üzeri örtülemez. Elbette Cumhurbaşkanlığına adaylık her siyasetçinin hakkı... Lakin hak talebi ucuz şark kurnazlığıyla süsleniyorsa bunda bir bit yeniği var demektir. İmamoğlu cambazı, sadece kendi dalında oynasa olağan karşılanabilir. Ama o, CHP’den HDP’ye ‘ip’ uzatıyor, sonra üzerinde tehlikeli hareketler yapıyor. İstanbullu kendisinden hizmet beklerken o, yurdun çeşitli yerlerinde İP’li ve HDP’lilerle taklalar atıyor. Ekrem Efendi’nin siyasi hesabı; Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte ederek Cumhurbaşkanlığı adayı olmak, İstanbul’a hizmet dururken bolca yatırım yaptığı İP’in ve özellikle de HDP’nin oylarıyla kazanmak. Bu kirli hesap milletten döner." dedi.

Diyarbakır’a sergi bahanesiyle gidip HDP’lilerle poz verirken, evlatlarını HDP-PKK teröründen kurtarmaya çalışan aileleri, Diyarbakır annelerini görmezden gelmesi; Ekrem İmamoğlu'nun "ikiyüzlülükten de öteye pişkin ve utanmaz politika anlayışını yansıtıyor." diyerek açıklamasını şu şekilde devam ettirdi:

"Daha İstanbul’a hizmette olgunlaşmadan ham meyve misali vatandaşın boğazına oturmaya, cin olmadan adam çarpmaya yeltenen bu politika akrobatının ipi ilk fırsatta halk tarafından çekilir. İmamoğlu’na tavsiyemiz, cücelerle ikiyüzlülerin gerçek ebadını uzaktan geniş yansıtan konkav siyaset aynasına yakından ve “İYİ” bakması… O zaman, asıl niyetini gizlemek için robotlaştırdığı mürai çehresinin nasıl keçeleştiğini de fark eder."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)