MHP'den, İnfaz İndirimi Yasa Değişikliği Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E.Semih YALÇIN’ “İNFAZ İNDİRİMİ YASA DEĞİŞİKLİĞİ GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA” açıklamada bulundu

MHP 10.04.2020, 12:40 19.04.2020, 20:30
MHP'den, İnfaz İndirimi Yasa Değişikliği Açıklaması

İnfaz indirimi yasa değişikliği görüşmeleri hakkında açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısıİstanbul Milletvekili Prof. Dr. E.Semih YALÇIN, "İnfaz indirimini “siyasi af” olarak göstermeye çalışan bu iflah olmaz üç ayaklı sorun üretme güruhu, maazallah ileride hapishanelerde bir salgın hastalık baş gösterse o zaman da devleti gereken tedbirleri almamakla suçlamaktan utanmayacaktır." dedi.

"İnfaz indirimini “siyasi af”

"CHP ve yavru yancısı İP’in; siyasi suçlara infaz indirimi getirilmemesini bahane ederek HDP’nin Meclisteki çirkin eylemlerine destek vermesi, resmî olmasa da varlığı inkâr edilemeyen kirli ittifakın yeni bir numunesi ve evresidir. "ifadelerini kullanan Yalçın, Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi kanadının hamisi, teröristlerin hadimi hâline gelmesi; Cumhuriyet tarihine geçecek büyük bir politik skandal, devasa bir utanç levhası olduğunu belirterek; "İnfaz indirimini “siyasi af” olarak göstermeye çalışan bu iflah olmaz üç ayaklı sorun üretme güruhu, maazallah ileride hapishanelerde bir salgın hastalık baş gösterse o zaman da devleti gereken tedbirleri almamakla suçlamaktan utanmayacaktır. Öte yandan insanımızın can ve sağlık derdine düştüğü, devletimizin korona virüse karşı sabırlı ve kapsamlı bir mücadele yürüttüğü şu badireli dönemde; PKK’nın Diyarbakır Kulp’ta sivillere yönelik alçakça saldırısında 5 masum vatandaşımızın katledilmesi, bölücü örgütün Meclisteki siyasi kanadına kırsaldan destek amacı taşımaktadır. Aynı zamanda “Ben varım.” demek için düzenlenen bu hain eylemin, “Bizi de infaz indirimi kapsamına almazsanız, sivil hedeflere saldırmayı sürdürürüz.” mesajı taşıdığı açıktır. Bilinmelidir ki terörizme bugüne kadar taviz vermeyen Türkiye Cumhuriyeti, bundan sonra da asla çark etmeyecektir." dedi.

Türkiye son yıllarda verdiği amansız mücadele ile PKK başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin belini kırdığını, onları bir daha etkili olamayacak vaziyete düşürdüğünü, Türkiye’nin nihai hedefi de bilhassa kanlı terör örgütü PKK ve temsilcilerini sonsuzsa kadar susturmak olduğunuğunu dile getiren Semih Yalçın yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

PKK’nın tescilli sözcüleri

"CHP-İP-HDP üçlüsünün infaz indirimi yasa teklifi aleyhinde “organize algı çalışması” yürüteceğinin ve teklifin Meclisten geçmesine şiddetle karşı çıkacağının ilk işareti, İP Müdiresi Meral Akşener’in yalan ve iftira kusan bir tweetiyle verilmiştir. Ayrıca yasa değişikliği kapsamında kadına şiddet ve çocuk istismarı gibi suçlarla ilgili indirim bulunmamasına rağmen, Kripto Abla, algı saptırması ve karalama kampanyası derdine düşmüştür. Ardından taslak Meclise geldiğindeyse ikinci adım, PKK’nın siyasi kanadı HDP tarafından âdeta sokaktaymışçasına ve yüce Meclisin mehabetine halel getirecek bir cüretle protesto eylemlerine kalkışılmasıyla atılmıştır. HDP milletvekilleri, halkın temsilcileri değil; Kandil’in kostümlü maşaları, PKK’nın tescilli sözcüleri ve küresel aktörlerin kiralık taşeronları olduklarını yeniden ispatlamışlardır. CHP zihniyetininse Marksizm’in Batı sermayeli laboratuvarlarında mutasyon geçirmiş ve millî bütünlüğümüze zarar verebilecek bir SİYASİ İHANET VİRÜSÜ ile kontamine olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Pensilvanya Kardinali marifetiyle İP’e de çoktan bulaştırılmış olan bu ölümcül virüsün, Müdire Hanım’ı hakikati soluyamaz bir duruma düşürdüğü olanca çıplaklığıyla görülmüştür.

CHP-İP-HDP üçlüsünün ceza infaz uygulamasında değişiklik öngören teklifin aleyhinde bulunmasının en önemli sebeplerinden biri, cezaevlerindeki terör makinesi PKK-KCK’lı hükümlülerle fitne değirmeni Fetullahgillerin infaz indiriminden yararlanamayacak olmasıdır. Küresel korona virüs salgınının topraklarımızda yol açtığı kayıpları en aza indirmek için milletçe dayanışma ruhuyla verdiğimiz çetin mücadelenin orta yerinde, CHP-İP-HDP üçlüsünün maraza çıkarmasının amacı, elbette sadece teröristlerin ve bilumum vatan hainlerinin kapsam dışında kalması değildir.

CHP-İP-HDP kirli ittifakının derdi, aynı zamanda gündemi değiştirerek sağlık alanında atılan ve bütün dünyanın takdir ettiği başarılı adımları setretmek, millî tesanütü gölgelemektir. Gerek salgına karşı alınan önlemler bağlamında evlerinde gönüllü hapis hayatı yaşayan vatandaşlarımız, gerekse infaz indirimi yasasının çıkmasını hararetle bekleyen yüz binlerce hükümlü yakını; CHP-İP-HDP triosunun yok yere çıkardığı hırgür ve engelleme çabalarını, bir kenara not etmiştir. Milletimiz bu yapılanları unutmayacak ve ilk sandık buluşmasında hatırlayacaktır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
Mustafa 2 yıl önce
Siyaset peşinde değilim olmadimda sayın vekil vereceğiniz çıkaracağınız ismi her ne ise yasa mımidir nedir ismini bile koyamadım kime ve başım yarıyor ki denetimli 2 yıldan 3 yıla çıkıyor ve başka bir şey yok ki. Ico boş bir bidon. 2016 da zaten 1/2 yaptınız infazı. Yaralanan suçlarda aynı. Denetimli den başka bisey vermediniz. Uyuşturucu içenler (satıcılar hariç baronlar hariç) erken yaşta evlilik yapanlar ve cinayette kapsama girmelidir. Sapık ve vatan hainleri yararlanmasın zaten.
Okan 2 yıl önce
Lütfen şu arşivde ki dosyaları silin trafik cezasından dosyam var ve yıllardır arşivde uzman jandarma sınavını kazandım mülaktalarını geçtim ama güvenlik soruşturmam olumsuz geldi yaşım 27 yaşım geçmeden devlet kadrosunda bulunmak istiyorum lütfen nolur trafik cezası yüzünden hayatıma engel konulmasın lütfen dosyalar silinsin...