Alexa

MHP'den İstifa Ettiler...

Anayasa değişikliği referandumu sonuçlarının gelmesinden sonra MHP'den istifa sesleri de duyulmaya başladı.

MHP'den İstifa Ettiler...

Referandum sonrasında Milliyetçi Harerek Partisi'nden istifalar gelmeye başladı. MHP İzmir eski İl Başkanı ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Samsun Eski İl başkanı Ömer Süslü, MHP Edirne eski İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın ve  MHP Çanakkale eski İl Başkanı Rıdvan Uz MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

AÇIKLAMALAR ŞÖYLE:

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ​Müsavat Dervişoğlu:

"Hadef ve ülkülerimize hizmet ettiğine artık inanmadığım bir siyasi kurum ile bir anılmayı anlamlı bulmadığımdan, çocukluğum dahil bütün bir ömrü içinde  geçirdiğim ve geçmişte mensubu olmakla şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum."dedi.

Samsun Eski İl başkanı Ömer Süslü,​

Süslü sosyal medaydan yaptığı açıklamada "Partimizin genel merkez yönetiminin tutum ve davranışlarını doğru bulmadığım, sırtlarını dayadıkları iktidara yaranmak ve koltuklarının bekâsını sağlama almak için Türk Milletinin ve çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atan ve bu yolda ihanetle eşdeğer uygulamalara imza atanlarla yan yana anılmayı kendime zül kabul ettiğim için, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum. Tüm sevenlerime ve kamuoyuna saygıyla duyururum. Allaha emanet olunuz." dedi

MHP Edirne eski İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın:

"Cumhuriyeti kuran Türk Milliyetçiliği fikriyatının temsilcisi bir Türk milliyetçisi olarak; ömrümü içinde geçirdiğim, büyük bir onurla Ocak Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve iki defa İl Başkanlığını yürüttüğüm, Genel Merkeze rağmen seçildiğim İl Başkanlığı görevinden iki defa alınmama rağmen ısrarla bağlılığımı sürdürdüğüm ve mensubiyetinden onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden hedef ve ülkü birliğimiz kalmadığı inancı ile istifa ediyorum."

MHP Çanakkale eski İl Başkanı Rıdvan Uz

"Türk Milletinin bekasına, inandığım ülkü değerlerime, kendimi bildim bileli alın terimi, emeğimi, ailemi, ömrümü adadığım ve bundan da büyük bir şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden genel başkan ile yol arkadaşlığı yerine dava adamlığını tercihimden dolayı istifa ediyorum."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 19:14
YORUM EKLE